Големият сблъсък между Григор Димитров и Карлос Алкарас ще се проведе тази нощ. Двамата ще се изправят в двубой от четвъртфиналната фаза на Мастърс турнира в Маями, който ще започне не преди 01:00 часа българско време след полунощ.

Димитров и Алкарас са се срещали четири пъти до този момент, а световният №2 има 3 победи на сметката си. Гришо победи испанеца в края на миналата година на Мастърса в Шанхай след 5:7, 6:2, 6:4.

Гришо за първи път достига до четвъртфиналите на Мастърса в Маями след победа над Хуберт Хуркач с 3:6, 6:3, 7:6(3).

Победителят от срещата ще играе срещу Александър Зверев, който по-рано днес се разправи с Фабан Марожан с 2-0 сета.

Яник Синер е първият полуфиналист в Маями

Дано сред последните четири достигне и Григор Димитров

преди 4 седмици в 02:46 ч.

ГЕЙМ! СЕТ! МАЧ! ГРИГОР ДИМИТРОВ!

ПОБЕДА! Григор Димитров започна по прекрасен начин следващия гейм и постави Алкарас под напрежение, след като дръпна с 30:0. Испанецът намали изоставането си, но Гришо успя да стигне до два мач-бола след страхотен форхенд по правата. Карлито не успя да вкара първия си сервис, а след това изпрати топката в аут от форхенд, с което донесе и 1/2-финала на хасковлията!

Фантастичен! Невероятен! Брилянтен! Григор Димитров размаза Алкарас в Маями!

Гришо се класира на полуфинал в турнира

Последно обновление в 03:12 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 02:40 ч.

5:4

Последвалият гейм №9 във втория сет предложи своите предизвикателства за Гришо, но при 40:30 той показа характер и успя да дръпне с 5:4 в геймовете, с което принуди Алкарас да сервира за оставане в мача.

преди 4 седмици в 02:37 ч.

4:4

Алкарас спечели подаването си на 15 и се зарадва така, сякаш е спечелил двубоя. Най-интересното в мача обаче тепърва предстои.

преди 4 седмици в 02:31 ч.

Пробив на испанеца! 4:3

Гейм №7 на втория сет започна ужасно за Григор и Алкарас поведе с 40:0 при подаването на българина. Последва грешка от форхенд на нашето момче и пробивът беше върнат - 4:3.

преди 4 седмици в 02:27 ч.

4:2

Сервис-геймът на Алкарас не започна добре и Григор го препарира с нов страхотен ретур-уинър. Стигна се до 30 равни, а след това и до нова точка за пробив за българина. Испанският тенисист обаче се събра, демонстрира характер и намали изоставането си до 2:4.

преди 4 седмици в 02:19 ч.

4:1!

Фантастичен Григор спечели последвалото си подаване на 0 и дръпна с 4:1 гейма. Българинът е на само 2 крачки от 1/2-финал в Маями, но да не забравяме, че Алкарас не е от хората, които ще се предаде...

Последно обновление в 02:21 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 02:16 ч.

ПРОБИВ! 3:1!

В гейм №4 на втория сет Гришо достигна до две точки за пробив при 15:40 и с ретур-уинър го затвори, за да поведе с 3:1 гейма!

Последно обновление в 02:16 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 02:11 ч.

2:1

Григор продължи да бъде доста убедителен на сервис и отново поведе - 2:1.

преди 4 седмици в 02:09 ч.

1:1

Алкарас обаче демонстрира, че не се е предал и на свой ред също взе подаването си на 0.

преди 4 седмици в 02:06 ч.

1:0

Вторият сет започна по фантастичен начин за българина. Гришо го затоври на 0 и отново поведе.

Последно обновление в 02:08 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 02:03 ч.

НОВ ПРОБИВ! СЕТ ЗА ГРИГОР!

СЕТ ЗА ДИМИТРОВ! В гейм №8 на първия сет Григор успя да дръпне с 0:30 и притисна Карлито до стената. Световният №2 се събра и изравни, но в следващите две точки Гришо не остави никакво съмнение, че към този момент е по-добрият тенисист на корта и поведе с 1-0 в сетовете!

Снимка 658962

Последно обновление в 02:05 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 01:56 ч.

5:2

Григор не започна убедително подаването си в следващия сервис-гейм, но бързо се съвзе и след няколко феноменални удара поведе с 5:2 в първия сет.

преди 4 седмици в 01:52 ч.

4:2

Последва безпроблемен гейм за Алкарас, който беше затворен на 0.

преди 4 седмици в 01:48 ч.

4:1

Гришо поведе с 40:15 при своето подаване в гейм №5, но отново се стигна до усложнения. Алкарас докара нещата до равенство след няколко много добри удара от бекхенд. В крайна сметка българинът бомбандира испанеца с два мощни сервиса и втората почивка в сета дойде при резултат 4:1.

преди 4 седмици в 01:42 ч.

3:1

Карлос Алкарас поведе с 40:0 при подаването си в гейм №4, но двойна грешка върна Димитров в гейма. Гришо обърна развоя на събитията и след няколко страхотни отигравания стигна до точка за пробив, но испанецът се спаси. Последва нова точка за пробив от българина и след невероятно разиграване Алкарас отново излезе победител, а след това успя да затвори гейма и да запише първия си такъв на своята сметка - 3:1.

Снимка 659054

Източник: Gettyimages

Последно обновление в 01:42 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 01:29 ч.

3:0!

Първата ракета на България можеше много бързо да пропилее предимството си, но в третия гейм спаси цели три точки за пробив на Алкарас и поведе с 3:0!

преди 4 седмици в 01:23 ч.

Пробив! 2:0!

Българинът започна по фантастичен начин сервис-гейма на испанеца и поведе с 40:15. Алкарас отрази първата възможност за пробив, но след това изпрати топката в аут и Гришо поведе с 2:0!

Последно обновление в 01:24 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 01:17 ч.

1:0

Още в първата точка двамата демонстрираха своята голяма класа, но грешка от форхенд на Гришо даде аванс на Алкарас. Последва бърза размяна на точки и се стигна до 30:30, а след това българинът подкани испанеца да го "убие" с изключително слаб втори сервис. Все пак точката за пробив беше отразена и хасковлията взе първия гейм.

Снимка 659053

Последно обновление в 01:17 ч. на 29.03

преди 4 седмици в 01:07 ч.

Григор спечели жребия!

Григор Димитров спечели жребия и избра да сервира първи. Дано това е добра поличба...

преди 4 седмици в 01:05 ч.

Точно в този момент двамата тенисисти излизат на корта за своята кратка загрявка. Григор изглежда уверен в своите възможности, но същото важи и за Алкарас.