Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 2800

Седем минути добавено време на втората част.

Фаустас смени Антоан Конте в състава на домакините.

88′

Жълт картон за Роберто Райчев за нарушение срещу Константинос Балоянис.

85′

Още веднъж „канарчетата“ не успяха да оползотворят добра възможност за отбелязване на гол. Константинос Балоянис центрира меко. Ивелин Попов остана под топката, но зад него беше Секулич. Нападателят не успя да преодолее Вуцов от непосредствена близост. Останаха съмнения за засада, но флагът на асистента остана ниско долу.

84′

Тони Тасев и Ертан Томбак са заменени от Роберто Райчев и Георги Търтов.

84′
80′

Кристиан Нвачукву получи възможност да обстрелва вратата на Славия, но шутът му пападна право в ръцете на Вуцов.

74′

Още един пропуск на домакините. След центриране от корнер Йонас Там се измъкна и стреля с глава, но покрай вратата.

70′

Мохамед Брахими е сменен от Кристиан Нвачукву.

70′

Ехидже Укаки влезе в игра на мястото на Емануел Уме.

63′

Греда! Влезлият преди няколко минути в игра Мартин Секулич бе много близо до изравняване на резултата. Ивелин Попов центрира в наказателното поле, хърватският нападател на "канарчетата" се извиси, но ударът му с глава срещна дясната греда на пазената от Светльо Вуцов врата.

62′

Емил Мартинов и Мартин Сораков отстъпиха местата си на терена на Ерол Дост и Емил Стоев.

62′
60′

Емил Мартинов получи жълт картон за задържане на Мартин Секулич.

59′

Душен Керкез извърши двойна смяна в състава на Ботев. Дилан Мертенс и Джеймс Ето'о бяха заменени от Мартин Секулич и Янис Карабельов.

59′
49′
Снимка 662925

Източник: startphoto.bg

Директен червен картон за вратаря на Славия Светослав Вуцов! След проверка на ситуацията със системата ВАР главният съдия Георги Давидов промени първоначалото си решение и даде само официално предупреждение на стража на "белите".

45′

Начало на второто полувреме!

45+2′

Първото полувреме завърши.

45′

Две минути добавено време.

33′
Снимка 662924

ГОЛ ЗА СЛАВИЯ! 0:1! Галин Иванов! Противно на логиката "белите" поведоха в резултата. След заучено изпълнение на ъглов удар Тони Тасев намери Иванов непокрит около точката за изпълнение на дузпа и капитънът на гостите с прецизен удар изпрати топката в мрежата.

30′

Още една опасност пред вратата на "белите". Мохамед Брахими стреля извън наказателното поле, топката се отклони от тялото на Виктор Генев и мина на сантиметри встрани от целта.

25′

Претенции на домакините за дузпа. Балоянис потърси Уме Емануел в наказателното поле на Славия и нападателят падна на тревата след съприкосновение с Исак Соле. Главният съдия Георги Давидов прецени, че при тази ситуация няма основание да посочи бялата точка. Това вбеси привържениците на "канарчетата", които "избухнаха" с нецензурни скандирания по адрес на БФС.

9′

Първа опасна атака на домакините. Джеймс Ето'о изведе отлично Емануел Уме сам срещу вратаря на "белите" Светослав Вуцов, но ударът на последния мина покрай вратата.

Снимка 662919

1′

Двубоят на стадион "Христо Ботев" в Пловдив започна!

42 Ивайло Видев

Ботев Пловдив приема Славия в мач от плейофите на efbet Лига на групата, която ще се бори за седмото място. Срещата започва в 19:00 часа.

"Канарчетата" са в серия от шест мача без загуба във всички турнири, като спечели четири от тях. Ботев постави и нов клубен рекорд, след като не допусна гол в нито един от тях.

Ботев (Пловдив) се прицели в талант на гранд от Хърватия

21-годишният босненец е с договор до края на сезона, след което става свободен агент

Тимът е седми във временното класиране с 44 точки и е основен фаворит за мястото, което дава право на участие на бараж за Лига на конференциите.

Пловдивчани са и на полуфинал за Sesame Купа на България, където имат аванс от 1:0 срещу ЦСКА, а пред следващата седмица предстои реванш на стадион "Христо Ботев".

Славия успя да се добере до десетата позиция в редовния сезон, като по този начин се спаси от битката за оцеляване. "Белите" имат 33 точки и шансовете им да се преборят за седмата позиция са минимални. Възпитаниците на Златомир Загорчич имат едва една победа в последните си шест мача.

Трима от Славия са с неясно бъдеще

Вижте кои

В състава на домакините ще се завърне Ивелин Попов. Капитанът на "канарчетата" изтърпя наказанието си срещу Локомотив София. Сега наказан е Самуел Акере, а контузен е голмайсторът Георги Николов.

Поради натрупани 9 жълти картона наставникът на Славия Златомир Загорчич няма да може да разчита на Владимир Николов за две срещи. Другият нападател Николай Христов пък е с вирус, а Чунг Нгуен До е с разтежение.