Роджър Федерер и Давид Налбандян ще се срещнат в единия полуфинал на тенис турнира от сериите "Мастърс" в Рим.Това ще бъде повторение на финала на заключителния турнир "Мастърс" от 2005 г., когато Налбандян спечели.

Номер едно в мъжкия тенис Федерер се измъчи доста преди да победи испанеца Николас Алмагро с 6:3, 6:7 (2), 7:5.

Швейцарецът поведе с 3:0 гейма в първата част, но допусна изравняване.

След това брюнетът от Базел се концентрира, намали броя на грешките и взе сета.

Във вторатата част 20-годишният испанец, който тръгна от квалификациите, поведе с 3:2 и пропусна точка за пробив.

Федерер докара нещата до 5:4 и мачбол, на който той направи двойна грешка и загуби гейма. Стигна се до тайбрек, където Алмагро бе неудържим.

В третата част на вълнуващия мач имаше само един пробив, когато Федерер успя да реализира петия си мачбол за 7:5.

В друг четвъртфинал аржентинецът Давид Налбандян се наложи над хърватина Марио Анчич с 6:3, 6:3.

Рафаел Надал пък нямаше проблеми срещу Фернандо Гонсалес и надделя с 6:4, 6:3.