ЦСКА победи Ботев (Враца) в мач от 13-ия кръг на efbet Лига. "Червените" надделяха над врачани с 2:0 на националния стадион "Васил Левски" с голове на Годуин Коялипу и Матиас Фаетон.

ЦСКА - Ботев (Враца) 2:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е днес от 17:30 часа

Още в третата минута на мача станахме свидетели на принудителна смяна при "червените". Стражът Иван Дюлгеров влезе на мястото на Густаво Бусато. Даниил Кондраков опита да отправи изстрел към вратата, но удари с коляното си Бусато в главата, който остана да лежи на терена и се наложи принудителната смяна.

В 12-ата минута Джеймс Ето'о стреля директно от пряк свободен удар, а след рикошет топката се озова в Годуин Коялипу, който отправи удар, но той бе отразен от Федерико Бариос.

Десет минути по-късно Джонатан Линдсет центрира отлично в наказателното поле на Ботев (Враца), където Коялипу отправи удар с глава от чиста позиция, но прати топката покрай вратата.

В 30-ата минута се наложи още една принудителна смяна за ЦСКА - Джейсън Локило излезе от игра, а Иван Турицов го замести.

Логичното се случи в 42-ата минута и ЦСКА поведе с 1:0. Иван Турицов успя да изведе Станислав Шопов, а той пък центрира около точката за изпълнение на дузпа. Там чакаше Годуин Коялипу, който се извиси над всички и матира Федерико Бариос с удар с глава.

Снимка 688155

Източник: startphoto.bg

В първата минута на добавеното време Коялипу се отчете с шокиращ пропуск. Матиас Фаетон успя да напредне, влезе в наказателното поле и пусна отличен пас към Коялипу, който на празна врата не успя да намери целта и стреля над вратата.

В 51-ата минута Александър Томаш бе принуден да направи трета принудителна смяна. Мика Пинто получи мускулна травма и на негово място влезе Християн Петров.

Снимка 688141

В 57-ата минута Станислав Шопов отправи техничен шут от средна дистанция, но Федерико Бариос се намеси и до гол не се стигна.

В 80-ата минута ЦСКА реши всичко в мача след отбелязването на втори гол, който бе дело на Фаетон. Той бе изведен и тръгна на самостоятелен рейд, като отправи удар от границата на наказателното поле, а Федерико Бариос нямаше никакъв шанс.