ЦСКА продължава с кошмарното си представяне от началото на сезона в Първа лига. "Червените" допуснаха четвърта поредна загуба, след като отстъпиха с 0:1 при символичното си домакинство на Ботев Пловдив на стадион "Локомотив" в "Надежда". Единственото попадение в срещата бе дело на Ехидже Укаки в 57-ата минута. Двубоят бе и официален дебют на новия старши треньор на столичани Александър Томаш.

Срещата започна с натиск от страна на Ботев Пловдив. Ехидже Укаки навлезе в наказателното поле на ЦСКА във втората минута и шутира, но Густаво Бусато скъси ъгъла и отрази.

ЦСКА пропусна златна възможност да излезе напред в резултата в 10-ата минута, когато Джонатан Линдсет комбинира с Марселино Кареасо, който шутира, но ударът му бе блокиран. Последва добавка от страна на Годуин Коялипу, който обаче прати топката право в напречната греда.

В 17-ата минута Укаки проби отляво и центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Алекса Мараш стреля от въздуха, но неточно.

Улаус Скаршем получи топката на границата на наказателното поле на Ботев Пловдив и отправи плътеен изстрел, който бе отразен от Ханс Кристиан Бернат в 18-ата минута на двубоя.

Тобиас Хайнц получи топката в наказателното поле на Ботев Пловдив и шутира от воле в 26-ата минута, но топката опъна мрежата и грешния ѝ край.

Коялипу навлезе отляво в наказателното поле на гостите в 39-ата минута и опита с удар по диагонала да потърси левия ъгъл на вратата, но бе блокиран. След центриране от последвалия корнер, Коялипу стреля с глава, но покрай десния страничен стълб на вратата, пазена от Бернат.

В 44-ата минута Джонатан Линдсет отправи удар от далечна дистанция, но прати топката над напречната греда на вратата.

Снимка 680726

Източник: startphoto.bg

ЦСКА започна много активно втората част. Годуин Коялипу излезе очи в очи с Ханс Кристиан Бернат и се опита да го прехвърли, но топката премина вдясно от вратата на Ботев Пловдив в 49-ата минута.

Ботев Пловдив успя да излезе напред в резултата в 57-ата минута. Ехидже Укаки се възпозва от неточност в действията на Християн Петров и отне топката. Футболистът на "канарчетата" напредна с топката в крака, след което пуснатопката покрай Густаво Бусато, за да реализира.

Снимка 680727

В следващите минути игровото темпо спадна, а чистите голови положения липсваха.

В 82-рата минута Кристиан Нвачукву навлезе с дрибъл отляво в наказателното поле на ЦСКА и отправи удар в горния десен ъгъл на вратата на "армейците", но Густаво Бусато спаси.

След разбъркване в наказателното поле на Ботев Пловдив в 86-ата минута, Християн Петров отправи удар, който обаче бе отразен от Ханс Кристиан Бернат.

До края на срещата "червените" така и не успяха да стигнат до изравнително попадение и инкасираха четвърта поредна и общо пета загуба от началото на шампионата, след която отборът се намира на незавидното 13-о място преди изиграването на всички срещи от 7-ия кръг на Първа лига.

ЦСКА - Ботев (Пловдив) 0:1 (Развой на срещата по минути)

Двубоят започва в 21:30