Крумовград победи с категоричното 3:0 у дома Ботев (Враца) в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Домакините записаха третата си победа в първенството, а загубата за врачани е шеста през сезона.

Рафаел Фуртадо изведе Крумовград напред в 34-та минута, а Матеус Енрике удвои в началото на второто полувреме след грешка на вратаря Бариос. Кошмарът за стража на врачани продължи и в средата на второто полувреме, когато той извърши нарушение за дузпа и беше изгонен от игра. Серкан Юсеин оформи крайното 3:0 от бялата точка.

Така Крумовград изпревари Локомотив (София), Славия и Ботев (Враца) в класирането и зае 11-то мято с 9 точки. Момчетата на Христо Янев са на 14-то място със 7 пункта.

Крумовград - Ботев (Враца) 3:0 (Развой на срещата по минути)

Срещата е от 17:30 часа

В 13-та минута на мача Матеус Енрике Соуса се откъсна зад гърба на защитата на Враца и от малък ъгъл нанесе първия точен удар в мача, но вратарят на Ботев се справи.

Снимка 683625

Източник: startphoto.bg

Домакините откриха резултата в 34-та минута на мача. Серкан Юсеин получи топката на дясното крило и достави великолепно центриране в наказателното поле към Рафаел Фуртадо, който с глава опъна мрежата на врачани.

Малко преди почивката Серкан Юсеин нанесе коварен удар извън наказателното поле, но право в ръцете на Бариос.

Само две минути след подновяването на играта домакините удвоиха преднината си, а вратарят Бариос първо беше герой, а секунди след това - грешник. Първоначално той спаси опасен удар на Рафаел Фуртадо и топката беше изчистена, но Божидар Кацаров я изпрати обратно в наказателното поле с балонно центриране. Вратарят Бариос изпусна топката и тя се озова в краката на Матеус Соуса Енрике, който на празна врата я прати в мрежата за 2:0.

В 59-ата минута Крумовград имаше добра възможност и за 3-ти гол. Джуниет Али напредна по дясното крило и върна назад към дебнещия на границата на наказателното поле Диего Рапосо. Бразилецът нанесе силен удар с левия крак, но този път Бариос не показа колебания и улови кълбото.

Снимка 683626

В 66-ата минута Матеус Енрике изведе Рафаел Фуртадо сам срещу вратаря на врачани, а Бариос фаулира нападателя и съдията посочи бялата точка. Първоначално стражът получи само жълт картон, но беше привикан от ВАР и промени решението си - червен картон за Бариос.

Серкан Юсеин се нагърби с изпълнението на дузпата и хладнокръвно опъна мрежата на врачани за трети път в мача.

До края на двубоя успехът за домакините можеше да бъде и още по-изразителен, но играчите на Рибарски пропуснаха няколко добри възможности и резултатът се запази - 3:0.