Отборът на Ботев (Пловдив) победи ФК ЦСКА 1948 с 1:0 като гост в среща от 10-ия кръг на Първа лига, която се игра на стадиона в Бистрица.

Пловдивчани владееха топката през по-голямата част от мача, но пък по-чистите положения бяха създадени от домакините. Евгений Сердюк обаче пропиля две чисти положения, а Алекса Мараш се превърна в герой за "канарчетата", след като се разписа в 84-та минута на мача.

С победата Ботев се изкачи на 4-то място във временното класиране с 19 точки, а отборът на Валентин Илиев е седми с 13.

В следващия кръг "канарите" ще приемат Левски на "Колежа", а "1948" ще гостува на Крумовград.

ФК ЦСКА 1948 - Ботев (Пловдив) 0:1, Алекса Мараш наказа домакините в края на мача

Срещата стартира в 16:15 часа

Домакините започнаха по-активно мача и в 10-ата минута Карагарен центрира опасно в полето на Ботев, но Джонатан Перейра се размина с топката.

В 18-ата минута на двубоя Евгений Сердюк получи извеждащ пас от собственото си наказателно поле, справи се с опеката на Антоан Конте и излезе сам срещу вратаря на Ботев. Нападателят на домакините нанесе удар, но Ханс Кристиан Бернат се справи прекрасно и отрази изстрела му.

Снимка 684494

Източник: startphoto.bg

Десетина минути преди почивката Укаки получи топката в наказателното поле на домакините и нанесе удар от въздуха, но шутът му премина на сантиметри от сглобката на вратата.

В последната минута на първото полувреме Ботев организира отлична атака по левия фланг, а Балоянис центрира в наказателното поле на отбора от Бистрица, ала там Кристиан Нвачукво се оказа нисичък, за да засече центрирането на своя колега.

Снимка 684495

Пет минути след подновяването на играта Евгений Сердюк отново се озова в епицентъра на събитията пред вратата на Ботев. Радослав Кирилов направи един от типичните си пробиви по лявото крило и центрира по земя към Сердюк, който дебнеше около точката на дузпата и нананесе удар, но топката премина над гредата.

Гостите от Пловдив владееха по-често топката, но трудно създаваха положения. При едно от тях Балоянис се оказа непокрит на границата на наказателното поле и стреля силно, ала изстрелът му беше блокиран.

Снимка 684492

В 71-та минута на двубоя "канарите" успяха да пратят топката в мрежата на домакините, но при изграждането на атаката е имало засада на Нвачукво. Иначе нигериецът центрира в наказателното поле, а Алекса Мараш се разписа, но решението на съдиите за засада беше правилно.

Гостите от Пловдив дочакаха своя момент и в 84-та минута на двубоя откриха резултата след светкавична контраатака. Ивелин Попов получи топката в средата на терена и разсече отбраната на домакините с ювелирно подаване към Алекса Мараш. Черногорският нападател се стрелна сам срещу вратаря и хладнокръвно опъна мрежата зад гърба му.