Ботев (Враца) взе "дербито" на дъното в Първа лига между единствените отбори, които нямаха точки на старта на петия кръг.

Врачани победиха Септември с 2:0, като по този начин спечелиха първите си точки за сезона и оставиха своя столичен опонент не само с нулев актив на дъното, но и без вкаран гол от старта на сезона.

Снимка 679376

Източник: startphoto.bg

Така вече няма никакво съмнение кой е най-слабият тим в Първа лига след първите пет кръга, като Ботев не просто взе тази ценна победа, но и тотално надигра своя опонент.

Трябва да направим тъжната констатация, че и този мач се игра при ужасяващо тревно покритие - несериозна сделка за елитен футбол в Европа, а след доста скучните начални 30 минути, Ботев успя да поведе от дузпа.

Наказателният удар бе отсъден след дълго преразглеждане с ВАР, намесил се да подскаже на главния съдия, че Мартин Христов по доста нелеп начин е играл с ръка в опита си да гардира играч на врачани.

Този играч бе капитанът Браян Переа, който се нагърби с изпълнението и вкара за 1:0.

Снимка 679372

Още до края на полувремето доста красив гол вкара и централният бранител Мартин Бачев, с което Ботев направи огромна крачка към спечелването на мача.

В това първо полувреме Септември не отрапви нито един удар към вратата на Ботев, нито точен, нито неточен, а за поредна седмица столичният тим предизвика доста въпроси около цялостната си концепция след влизането в елита.

Разполагащ с една от най-силните школи в България, Септември се класира в Първа лига с изпълнен с юноши състав, но сега реши да заложи на куп недоказани чужденци, а ефектът е загуба след загуба и цели полувремена без отправен удар.

Ботев (Враца) - Септември 2:0 (Развой на срещата по минути)