Ботев (Враца) и Локомотив (Пловдив) не успяха да се победят и завършиха 0:0 на стадион "Христо Ботев" във Враца.

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 0:0 (Развой на срещата по минути)

Дебют за Христо Златински начело на "смърфовете"

Мачът започна изключително мудно и двата отбора не ни предоставиха нищо интересно в началните минути на срещата, което за съжаление на феновете продължи през цялото първо полувреме.

В първите 20 минути от началото на срещата двата отбора като че ли се надлъгваха, но не успяха да създадат интересни ситуации.

В 26-ата минута домакините от Ботев (Враца) изпълниха ъглов удар, но вратарят на пловдивчани Мартин Луков изби топката.

Снимка 687259

Източник: startphoto.bg

Мъката на терена продължи и до 40-ата минута на мача нямаше нито един отправен удар към вратата - нито точен, нито неточен...

Чак в 45-ата минута беше отправен първия удар към една от вратите. Престрашилият се беше Мартин Петков, чийто изстрел обаче не предизвика опасност пред Федерико Бариос. Кълбото тупна точно пред стража на Ботев (Враца).

Второто полувреме предложи далеч по-интересни ситуации.

В 52-ата минута Ботев (Враца) достигна до чисто положение. Дилян Георгиев успя да намери Браян Переа, който пусна към Даниил Кондраков, който стреля встрани от вратата на Мартин Луков.

Снимка 687258

В 70-ата минута Калоян Костов пропусна прекрасен шанс да вкара гол за Локомотив (Пловдив). След центриране от корнер той се извиси най-високо, но не успя да нанесе точен удар във вратата на врачани.

В 74-ата минута Браян Переа стреля от десетина метра, но стражът на Локомотив (Пловдив) Мартин Луков се намеси перфектно и спаси.

Две минути след това пък Хуан Переа нацели гредата на домакините и Ботев (Враца) се спаси от попадение.