Ботев (Враца) и Спартак (Варна) завършиха 1:1 в мач от 12-ия кръг на Първа лига на стадион "Христо Ботев" във Враца. Попадението за "соколите" дойде след автогол, дело на Мартин Бачев в 56-ата минута, но Даниел Генов изравни в 77-ата минута.

Ботев (Враца) - Спартак (Варна) 1:1 (Развой на срещата по минути)

Срещата е днес от 19:30 часа

Мачът започна много спокойно и не се случваше нищо интересно на терена.

В 19-ата минута Мартин Смоленски центрира отлично от корнер и Стефан Цонков скочи над всички, като стреля с глава, но топката мина над вратата.

Чак в 36-ата минута гостите от Варна достигат до първото по-сериозно положение. След центриране от корнер Браян Переа беше много близо до това да си отбележи автогол. Последва центриране към Александър Цветков, а той стреля с глава, но изкара топката в аут.

Снимка 682429

Източник: startphoto.bg

В 43-ата минута се откри шанс за врачани. Даниел Генов отправи много силен удар от границата на наказателното поле, но Мартин Величков изби.

В 45-ата минута Антонио Вутов стреля с глава, но Бариос успя да спаси.

В 56-ата минута на двубоя Спартак (Варна) поведе, когато Мартин Бачев си отбеляза автогол. Варненци организираха бърза контраатака и Ромей Ивееш пусна пас с глава в наказателното поле. Там Мартин Бачев опита да изчисти топката, но си отбеляза автогол.

Снимка 682428

В 69-ата минута домакините пропуснаха много добра възможност. Даниел Генов първо стреля, но Мартин Величков спаси. След това последва нов шут на Мартин Смоленски, но вратарят на гостите отново се справи перфектно.

В 75-ата минута Ахмед Ахмедов влезе много опасно в наказателното поле и отправи изстрел към вратата, но Федерико Бариос скъси бързо дистанцията и спаси.

Само две минути по-късно Даниел Генов възстанови равенството. Генов излезе на стрелкова позиция и с мощен диагонален удар в близкия ъгъл порази Величков и изравни за 1:1.

Не последва нищо интересно до края на мача и така двубоят завърши наравно.