Левски победи убедително с 4:0 Ботев (Враца) в мач от втория кръг на Първа лига, като с втория си убедителен успех в първенството е на първо място с отлична голова разлика.

Евертон Бала откри резултата за "сините" в края на първата част, резервата Асими Фадига вкара два хубави гола след почивката, разписа се и Джавад Ел Джемили. Това е трети гол за Ел Джемили в два мача, като той поведе при голмайсторите.

Преди срещата мажоритарният собственик на Левски Наско Сираков награди любимеца на феновете Уелтън, който бе на трибуните да подкрепя "сините". Марин Петков пък получи награда за най-добър млад футболист.

Левски - Ботев (Враца) 4:0 (Развой на срещата по минути)

"Сините" с първо домакинство за новия сезон

Първите 10 минути на стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов" бяха равностойни, а гостите от Враца дори успяха да открият резултата чрез Браян Переа, но малко по-рано в атаката се видя ясно, че Даниел Генов се е намирал в положение на засада.

Най-добрата ситуация за Левски дойде в 27-ата минута. Джавад Ел Джемили получи топката в средата на терена и изведе Алекс Колев зад гърба на защитата на врачани. Нападателят нанесе удар с левачката, но Федерико Рубио се справи великолепно и спаси с крак.

Снимка 676290

Източник: startphoto.bg

Врачани имаха отлична възможност да открият резултата 10 минути преди почивката. Защитниците на Левски разиграваха пред наказателното си поле, а Цунами се засуети и Даниел Генов му открадна топката, след което нанесе опасен удар, който премина на сантиметри от дясната греда на Пламен Андреев.

В края на полувремето "сините" успяха да открият резултата. Евертон Бала получи топката на левия фланг, влезе навътре и стреля с десния крак, а кълбото рикошира в гърба на Марин Петков и остави стража на врачани безпомощен.

В 58-ата минута Кондраков беше изритан без топка от Майкон и странно защо не получи червен картон от рефера. Съдията му показа само жълт. След това и изританият футболист на врачани получи картон, след като потърси обяснение от Майкон за ритника.

Натискът на "сините" се засилваше, а в 64-та минута Алекс Колев стреля опасно след центриране на Сангаре, но Федерико Бариос спаси. В 66-ата минута обаче вратарят на врачани трябваше да извади топката от мрежата си. Тогава Ел Джемили центрира отляво, защитник на Ботев изби с глава, но топката дойде на воле на Фадига, който от точката на дузпата опъна мрежата на гостите за втори път.

Десет минути преди края Левски окончателно отказа врачани от съпротивата. Ел Джемили открадна топката от Траоре, влезе в наказателното поле на Ботев и технично я прати във вратата с удар в далечния ъгъл.

В последна минута от редовното време "сините" отбелязаха още едно попадение. Алдаир подаде към Фадига пред наказателното поле, а французинът се обърна по прекрасен начин и с левия крак простреля Бариос за четвърти път в мача.

Левски - Ботев (Враца) - 4:0

голмайстори: 1:0 Евертон Бала 41, 2:0 Асими Фадига 661 3:0 Джавад Ел Джемили 79, 4:0 Асими Фадига 90

София, стадион "Виваком Арена - Георги Аспарухов"

съдия: Кристиян Колев

асистенти: Станимир Илков, Станимир Трифонов

жълти картони: Майкон (Левски), Дилян Георгиев, Мартин Бачев, Даниил Кондраков (Ботев)

състави:

Левски: Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап (70 - Клемент Икенна), Кристиан Димитров, Вандерсон Цунами, Алдаир, Майкон (85 - Патрик-Габриел Галчев), Карлон Охене, Джавад Ел Джемили, Марин Петков, Евертон Бала, Александър Колев (85 - Преслав Бачев)

Ботев: Федерико Бариос, Стефан Цонков, Мартин Ачков, Меси Биатумусока, Мартин Бачев, Дилян Георгиев, Бубакар Траоре, Чавдар Ивайлов (71 - Мартин Смоленски), Даниил Кондраков (71 - Марио Мажуга), Даниел Генов (85 - Иван Василев), Браян Переа