Турнир: efbet Лига Стадион: "Локомотив", гр. Пловдив Зрители:
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

85′

ГООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! На фона на представянето на двата тима, Левски заслужено вкарва втори гол, с който гарантира победата си. Преквалифицираният защитник Цунами намери Мустафа Сангаре, а той с впечатляващ рейд излезе се озова очи в очи с Мартин Луков, за да го матира с гениално изпълнение.

78′

Сангаре! Новият любимец на "сините" фенове Мустафа Сангаре отново демонстрира завидната си бързина, надбягвайки с лекота мудните бранители на Локомотив Пловдив, които тотално изостанаха в преследването му, но таранът не се въползва от ситуацията, чийто удар от наказателното поле премина покрай вратата.

69′

Ефе Али си изкара жълт картон.

Снимка 677391

Източник: startphoto.bg

69′

Клемент Икенна заменя Карлос Охене.

64′

Време е за смени в тима на Левски. Евертон Бала и Марин Петков заменят Евертон Бала и Асими Фадига.

64′

Смени и в редиците на Локомотив Пловдив). Мартин Петков и Владимир Ведвед влизат на мястото на Жулиен Лами и Николас Пенев.

57′

Шанс за Локомотив! С оглед пасива си, съставът на Любослав Пенев заигра по-атакуващо през второто полувреме и в лицето на Жулиен Лами не успя да преодолее вратарят на Левски Пламен Андреев. Крилото овладя топката на десния фланг, напредна и пробва с крайно неточен удар да отбележи.

51′

Жълт картон за Хорхе Сегура.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+2′

ПОЛУВРЕМЕ!

40′

Първият жълт картон в мача е за Мартин Паскалев.

33′

Владение на топката: Локомотив Пловдив: 37%, Левски: 63%

23′

Греда за Левски! Столичният гранд имаше няколко шанса да удвои аванса си и по този начин да прекърши амбициите на пловдивчани да се домогнат минимум да точка. Първо плеймейкърът Джавад Ел Джемили пусна дълъг пас към Евертон Бала, той се устреми напред, за да отправи изстрел, спасен от Мартин Луков. Последва центриране от ъглов удар в наказателното поле, където Цунами принуди Луков отново да се намесва. Опасността пред вратата на стража обаче не премина, след като Келиан Ван Деер Кап отигра топката с глава, ала гредата го лиши от попадение.

Снимка 677404

15′

Греда за Локомотив! Въпреки силното начало, възпитаниците на Станислав Генчев допуснаха грешка в защита, която можеше да се окаже фрапантна, тъй като домакините от Пловдив пропиляха великолепна възможност бързо да възстановят паритета. Халфът на "смърфовете" Ефе Али отправи удар, който се отби в страничния стълб, но топката попадна в капитана Димитър Илиев, но ветеранът не успя да се разпише.

9′

ГООООООЛ ЗА ЛЕВСКИ! "Сините" стартираха двубоя по-уверено, като опитаха с агресивна преса във всички зони на терена да принудят съперника да сгреши. Логичното се случи, когато звездата на отбора в последните срещи Джавад Ел Джемили получи подаване на центъра, след което майсторски изведе Асими Фадига на стрелкова позиция, който с прецизен удар откри резултата.

1′

10. Мартин Петков 88. Марин Петков

Локомотив (Пловдив) приема Левски в сблъсък от третия кръг на Първа лига. Главен съдия на двубоя ще бъде Никола Попов. Срещата стартира в 21:15 часа.

Домакините натрупаха четири точки от първите си два мача. В първия си двубой момчетата на Любослав Пенев постигнаха минимален успех над Арда, а седмица по-късно "смърфовете" взеха точка в дербито срещу Ботев (Пловдив) с гол в последните секунди на Жулиен Лами.

Левски пък стартира сезона повече от великолепно с две разгромни победи над Локомотив (София) и Ботев (Враца), като в тези срещи "сините" играха много силно в атака и логично вкараха цели 10 гола.

Ден преди мача столичани пратиха под наем в Ботев (Враца) младия халф Антоан Стоянов.

Новият централен бранител на Левски Кристиан Макун пък няма да е в групата, като това потвърди старши треньорът Станислав Генчев.