Локомотив Пловдив и Локомотив София завършиха 1:1 в "железничарско дерби" от седмия кръг на Първа Лига. По този начин "смърфовете" са на шесто място с 11 точки, докато столичният тим е на десета позиция с 9 пункта.

Едва ли "столичните железничари" са очаквали да отбележат гол в 30-ата секунда на мача. Халфът Красимир Станоев получи топката в наказателното поле, след което отправи мощен изстрел, който стражът Кристиан Томов спаси. Топката обаче отново попадна в полузащитника, а той с топовен снаряд реализира за 1:0.

Снимка 680855

Източник: startphoto.bg

Вместо да се подредят компактно в защита след отбелязания гол, възпитаниците на Иван Колев пропуснаха отличен шанс да съкрушат амбициите на съимениците си от Пловдив. В 9-ата минута Стив Траоре проби отдясно, центрира към Светослав Диков, чийто удар Кристиан Томов парира.

Въпреки колебливото начало на срещата, домакините заиграха по-стабилно и чрез Мартин Петков имаха възможност да възстановят паритета. В 23-ата минута н9ападателят получи подаване и от сериозна дистанция стреля към вратата на Александър Любенов, ала стражът изби с лекота.

Снимка 680856

В края на полувремето "червено-черните" можеха да увеличат преднината си. В 43-ата минута ветеранът в състава на Локо София Симеон Славчев нанесе корав удар, преминал опасно покрай вратата на Томов.

Макар в хода на втората част да липсваха интересни положения пред двете врати, домакините съумяха да се възползват от единствената си възможност за гол. В 79-ата минута Оливер Камдем центрира в наказателното поле, където Георги Каракашев отигра елегантно топката с глава, която влетя във вратата за 1:1, с което подпечата крайния резултат в мача.

Локомотив (Пловдив) - Локомотив (София) 1:1, (Развой на срещата по минути)

Срещата започва в 17:00 часа