Локомотив (Пловдив) постигна драматична победа с 3:2 над Септември като гост на стадиона в столичния квартал "Надежда".

Виктор Очаи поведе за домакините със страхотен гол в 39-ата минута. През втората част обаче появилият се от скамейката Мартин Хайдаров (67') изравни за "смърфовете".

Впоследствие чрез Мартин Паскалев "черно-белите" обърнаха мача. В герой за тима се превърна Димитър Илиев, реализирал победното попадение в 82-ата минута.

Снимка 680225

Източник: startphoto.bg

По този начин "черно-белите" заемат четвърта позиция с 10 пункта в актива си, докато днешният им съперник остава последен с нула точки.

Последният в класирането тим на Септември в 19-ата минута пропусна чудесна възможност да поведе в резултата. Атакуващият полузащитник Бертранд Фурие се отскубна от защитата на гостие, напредна към наказателното поле, откъдето отправи изстрел, който се отби в десния страничен стълб.

Снимка 680224

Натискът на символичните домакини се засили. В 25-ата минута Митко Митков получи подаване по левия фланг, след което центрира към Бертранд Фурие, но ударът му попадна в обятията на Кристиан Томов.

На фона на по-силната си игра, съставът на Николай Митов заслужено разпечатва вратата на Кристиян Томов в 39-ата минута. Отново Митко Митов осъществи пробив отдясно, за да центрира към наказателното поле, принуждавайки стражът на пловдичани да боксира. Топката обаче се озовоа във Виктор Очаи, а той с елегантно изпълнение се разписа за 1:0.

Снимка 680223

Макар да нямаше индикации, че футболистите на Любослав Пенев са близо до възстановяването на паритета, "смърфовете" изградиха съзидателна атака, която завърши с попадение в тяхна полза. Мартин Петков комбинира с Ангел Лясков, той центрира, а Мартин Хайдаров умело се промуши между двамата централни бранители и с глава отбеляза за 1:1.

Импулсът от изравнителния гол на Локо Пловдив подейства негативно на столичани, които допуснаха елементарна грешка в защита. В 71-та минута Мартин Петков стреля от фаул, топката рикошира в гредата и се върна в Мартин Паскалев, чийто удар намери очертанията на вратата.

Снимка 680217

Въпреки амока от бързия обрат, отборът на Септември не се сломи. В 76-ата минута Митко Митков напредна по лявото крило и центрира към Кубрат Йонашчъ, който изпревари Мартин Петков и засече топката.

Е, двата отбора не възнамеряват да спират да си бележат голове, тъй като в 82-ата минута гостите направиха втори обрат в рамките на срещата. В 82-ата минута левият краен бранител Ангел Лясков се справи Витиньо и подаде към Мартин Паскалев, той взаимодейства с Димитър Илиев и от непосредствена близост капитанът преодоля Димитър Шейтанов.

Септември - Локомотив (Пд) 2:3 (Развой на срещата по минути)

Двубоят ще се проведе в столичния квартал "Надежда"