Турнир: efbet Лига Стадион: "Христо Ботев", гр. Пловдив Зрители: 12 473
90+10′

КРАЙ НА МАЧА!

Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 2:2 в мач от Първа лига

Дерби като по учебник! Неуверен датски вратар остави без победител големия сблъсък между Ботев и Локо

"Колежа" изживя луд мач, завършил при равенство 2:2

90+2′

ГООЛ ЗА ЛОКО! ЖУЛИЕН ЛАМИ! 2:2! Локо сякаш бе изгубил надежда да се върне в голямото дерби. Любослав Пенев беше направил и всички необходими смени. Съдбата обаче се усмихна на Ел Голеадор в 92-ата минута. Тогава резервата Мартин Хайдаров отправи шут от средна дистанция, който доведе до грешката на несигурния дебютант под рамката на "канарите" Ханс Кристиан Бернат. Датчанинът изпусна кълбото, а дебнещият за негова грешка Жулиен Лами отблизо се разписа за 2:2.

90+1′
Снимка 676488

Източник: startphoto.bg

88′

Мартин Петков напуска терена, за да бъде заменен от Мартин Хайдаров.

88′

Димитър Илиев е изразходвал физическите си сили и ще бъде заменен от Полонский.

Снимка 676490

80′

Ивелин Попов ще бъде заменен от Ален Корошец. Традиционна смяна за Керкез.

75′

СЕКУЛИЧ! От другата страна на терена също бе безкрайно интересно. Мартин Секулич можеше да реши всичко в полза на своя тим, но в 75-ата минута диагоналният му удар не намери далечния ъгъл на "смърфовете".

Снимка 676492

74′

МЕДВЕД! Веднага след подновяването на играта, фантастичното дерби можеше да се трансформира до 2:2. След рикошет, топката достигна до непокрития на далечна греда Владимир Медвед, който от няколко метра направи по-трудното и не намери очертанията на ботевската врата.

71′

ГОООЛ ЗА БОТЕВ! 2:1! ЕХИДЖЕ УКАКИ! През второто полувреме реферът Кабаков на няколко пъти прекъсваше мача, за да иска помощ от тарторите на Ботев. Целта му беше "жълто-черните" фенове да спрат да хвърлят предмети по вратаря на Локо - Мартин Луков. Дори и Ивелин Попов не успя да укроти ултрасите, които на всичкото отгоре, започнаха и да се бият помежду си. В този миг, когато в сектора им дори се наложи да влезе полиция, Ехидже Укаки ги накара да изпитат чувство на чиста радост, бележейки за 2:1! Антонио Перера отново даде тон за попадението, след като открадна топката от съперник. Последва пас към Балоянис, който от аутлинията придвижи към абсолютно непокритата резерва Ехидже Укаки. Макар и да не го бива много в завършващата фаза, този път нигериецът не пропусна да матира Луков.

68′

Николай Минков изостри по чудесен начин атака на Ботев в 68-ата минута, успявайки да се възползва оптимално от бързината на резервата Ехидже Укаки. Нигериецът завърши ситуацията като по учебник, пускайки пас, успореден на голлинията. Хорхе Сегура обаче отклони така, че топката да не достигне до Антъни Уджа.

Снимка 676491

67′

Мартин Секулич се появява в игра, а напускащият е Антъни Уджа.

61′

Ехидже Укаки се появява в игра за Ботев (Пловдив), а замененият е Самуел Акере.

61′

Голмайсторът Никола Илиев ще бъде заменен от Кристиан Нвачукву.

60′

Мичи Нтело бива заменен от Жулиен Лами.

60′

Имащият картон Христо Иванов беше заменен от Ивайло Иванов.

Снимка 676493

60′

Владимир Медвед влиза в игра за сметка на Николас Пенев.

56′

ГООЛ ЗА ЛОКО! 1:1! МИЧИ НТЕЛО! Носителят на Купата на България явно не си взе поуки от "червените флагове", които сигнализираха за спад в представянето им след почивката. Така Локомотив (Пд) съумя да възстанови равенството в 56-ата минута. Димитър Илиев напомни за себе си със съвършен извеждащ пас за Мичи Нтело, зад гърба на Антоан Конте. Белгиецът пак остана сам срещу Бернат, но този път, макар и хлъзгайки се, успя да отправи удар в мрежата на Ботев. За "награда", секунди по-късно, той беше заменен от Любослав Пенев.

50′
Снимка 676494

49′

КАРАКАШЕВ! Определено поривът в редиците на "железничарите" си личеше, а в 49-ата минута нов голям пропуск сътвориха момчетата на Любо Пенев. Мартин Петков направи всичко по силите си, за да пусне перфектен пас за Каракашев. Опорният полузащитник шутира от точката на дузпата, но малко над горната греда на Бернат.

47′
Снимка 676496

47′

НТЕЛО! Веднага след подновяването на играта от Кабаков, отборът на Локомотив (Пловдив) имаше фантастичната възможност да възстанови паритета. Димитър Илиев наказа разсеяността на "канарите" с отличен извеждащ пас към Мичи Нтело. Белгиецът се измъкна от тромавия Там и пое сам срещу Бернат. Незнайно защо, исканият от Ковънтри голаджия реши да лъже датчанина, финтът му само го забави, а последвалият му удар беше блокиран от притичалия Антоан Конте.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

44′

Локомотив (Пд) имаше възможност да сложи точка на първото полувреме по безкрайно любопитен начин. В 44-ата минута селекцията на Любо Пенев организира светкавична контраатака, която обаче бе провалена от Оливер Камдем.

41′

Димитър Илиев получава жълт картон.

40′
Снимка 676483

38′

Христо Иванов от Локомотив (Пд) си поигра с огъня в 38-ата минута, когато въпреки жълтия си картон, влезе твърдо в краката на Ники Минков. От изгонването му сякаш го спаси фактът, че Георги Кабаков даде авантаж, а също така и прецени, че все пак халфът опита да предпази противника си в последния възможен миг.

35′

Мартин Луков излезе хаотично при остро изпълнен корнер от Ботев. Бившият национал на България докосна кълбото, но не така, че то да отиде далеч от опасната зона. За негов късмет нямаше футболист на домакините, който да накаже неточността му в 35-ата минута.

31′

Христо Иванов получава жълт картон, след като събори на земята финтиралия го Перера.

26′
Снимка 676484

17′

ГООЛ ЗА БОТЕВ! 1:0! НИКОЛА ИЛИЕВ! Е, Локо изчерпа лимита си от ненаказуеми грешки, след като в 17-ата минута вечният му опонент заслужено поведе в резултата. "Колежа" изпадна в делириум, когато попадение за 1:0 вкара рожбата на "жълто-черната" школа Никола Илиев. Всичко започна с отлична преса в центъра от Антонио Перера. След това испанецът продължи за Балоянис, а фланговият бранител меко запрати кълбото към наказателното поле. Там Антъни Уджа видя, че няма да има шанс за изстрел и се пребори единствено за това да подаде към Илиев. И тук вече настъпи магията от Никола, който рязко смени посоката срещу Сегура и Паскалев, след което копна в обратния ъгъл на хвърлилия се вдясно Мартин Луков. Чиста класа!

13′

Антоан Конте получава първия жълт картон в мача заради нарушение в центъра на терена.

12′

НИКОЛА ИЛИЕВ! Ботев (Пловдив) създаде първото голово положение в дербито с настъпването на 12-ата минута. Тогава "канарите" организираха отлична атака отдясно, след което центрираната топка намери Никола Илиев. Бившият футболист на Интер (Милано) финтира Оливер Камдем и моментално отправи изстрел от петнадесетина метра, който ефектно с крак беше отразен от Мартин Луков.

Снимка 676485

4′

След като преди началото на дербито, феновете на двата тима се биха в близост до "Колежа", градусът на напрежението на самия футболен терен също бе доста голям. Домакините от Ботев опитаха да наложат първоначален натиск, опонентът им обаче влизаше твърдо и по-скоро началото беше подвластно на тежките сблъсъци в центъра на терена, отколкото на нещо чисто игрово.

3′
1′