Левски постигна трети пореден успех в първенството, надделявайки над Локомотив (Пловдив) с 2:0 в мач от третия кръг на Първа лига. Попаденията за 26-кратните шампиони на България в сблъсъка реализираха Асими Фадига в 9-та минута, както и Мустафа Сангаре, чийто гол падна в 84-та минута.

Футболистите в синьо изиграха великолепно първо полувреме, в което пропуснаха куп положения да разгромят днешния си съперник. Благодарение на страхотните намеси на вратаря Мартин Луков "смърфовете" се бориха докрай да се доберат до равенство, но усилията им не бяха възнаградени.

Снимка 677399

Източник: startphoto.bg

"Сините" стартираха двубоя по-уверено, като опитаха чрез агресивна преса във всички зони на терена да принудят съперника да сгреши. Логичното се случи в 9-ата минута, когато звездата на отбора в последните срещи Джавад Ел Джемили получи подаване на центъра, след което майсторски изведе Асими Фадига на стрелкова позиция, който с прецизен удар откри резултата.

Снимка 677416

Въпреки силното начало, възпитаниците на Станислав Генчев допуснаха грешка в защита, която можеше да се окаже фрапантна, тъй като домакините от Пловдив пропиляха великолепна възможност бързо да възстановят паритета. В 15-ата минута халфът на "смърфовете" Ефе Али отправи удар, който се отби в страничния стълб, но топката попадна в капитана Димитър Илиев, но ветеранът не успя да се разпише.

Снимка 677415

Вихреното темпо на мача продължи, а столичният гранд имаше няколко шанса да удвои аванса си и по този начин да прекърши амбициите на пловдивчани да се домогнат минимум да точка. Първо в 23-ата минута плеймейкърът Джавад Ел Джемили пусна дълъг пас към Евертон Бала, той се устреми напред, за да отправи изстрел, спасен от Мартин Луков. Последва центриране от ъглов удар в наказателното поле, където Цунами предизвика Луков да се намесва за втори път в рамките на минута. Опасността пред вратата на стража обаче не премина, след като Келиан Ван Деер Кап отигра топката с глава, ала гредата го лиши от попадение.

С оглед пасива си, съставът на Любослав Пенев заигра по-атакуващо през второто полувреме и в лицето на Жулиен Лами не успя да преодолее вратарят на Левски Пламен Андреев. Крилото овладя топката на десния фланг, напредна и пробва с крайно неточен удар да отбележи.

Снимка 677405

Макар динамиката в рамките на втората част да спадна,  в 78-ата минута новият любимец на "сините" фенове Мустафа Сангаре отново демонстрира завидната си бързина, надбягвайки с лекота мудните бранители на Локомотив Пловдив, които тотално изостанаха в преследването му. Таранът стигна до наказателното поле на смърфовете, ала ударът му от непосредствена близост премина покрай вратата.

На фона на представянето на двата тима, седем минути по-късно Левски заслужено вкарва втори гол, с който си гарантира трите точки. Преквалифицираният защитник Цунами намери Мустафа Сангаре, а той с впечатляващ рейд излезе се озова очи в очи с Мартин Луков, за да го матира с гениално изпълнение за 2:0.

Локомотив (Пловдив) - Левски 0:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 21:15 часа