Локомотив (Пловдив) постигна първа победа като гост срещу Берое с 2:0 в сблъсък от 4-ия кръг на efbet Лига. Двете попадения за "смърфовете" бяха реализирани през втората част от Жулиен Лами (57') и Христо Иванов (87').

В герой за тима от Пловдив се превърна Мартин Луков, чиито спасявания помогнаха на съотборниците му да запазят аванса си.

Снимка 678334

Източник: startphoto.bg

По този начин отборът се нарежда на втората позиция със седем точки, докато домакините от Стара загора заемат петото място с равен актив.

През първото полувреме липсваха голови положения пред двата врати, като двубоят се накъсваше от нарушения в центъра на терена.

В 33-ата от Берое претендираха за дузпа, когато Леандро Годой бе фаулиран в наказателното поле на Локомотив Пловдив, но бе отсъдена засада, която бе потвърдена и след преразглеждане на ситуацията с ВАР.

Снимка 678342

"Заралии" стартираха по-вдъхновено второто полувреме и едва в 50-та минута създадоха първата опасна ситуация в мача. Винисиус Белоти овладя подаване на левия фланг, след което навлезе в наказателното поле, откъде отправи корав удар, ала Мартин Луков се намеси с качествена намеса.

Две минути по-късно последва нова възможност за Берое. При центриране от ъглов удар Лучано Скуадроне отклони центриране към далечната греда, а там Сантяго Годой напълно необезпокояван стреля моментално, предизвиквайки Мартин Луков отново да осуети попадение във вратата си.

Снимка 678341

На фона на пропуските на "заралии", възпитаниците на Любо Пенев свариха неподготвена отбраната на Берое. В 57-ата минута фланговият футболист Николас Пенев центрира коварно в наказателното поле, където Жулиен Лами засече топката с глава за 1:0.

Гостите от Пловдив имаха отличен шанс да удвоят преднината си. В 67-ата минута капитанът на "смърфовете" Димитър Илиев успя да съхрани топката в наказателното поле на Берое и находчиво я подаде към Христо Иванов, който стреля покрай левия страничен стълб.

Десет минути преди края на срещата нападателят на пловдивчани Георги Каракашев за малко да допусне фатална грешка, подарявайки топката на Сантяго Годой, чийто силен изстрел обаче бе париран от вратаря Мартин Луков.

"Смърфовете" решиха мача в своя полза минути преди края на редовното време. В 87-ата минута при центриране в наказателното поле бранител на Берое изчисти нескопосано топката, която попадна в Христо Иванов, чието докосване се оказа достатъчно да се разпише за 2:0.

Берое - Локомотив (Пловдив) 0:2  (Развой на срещата по минути)

Берое - Локомотив (Пловдив) 0:2 (Развой на срещата по минути)

Мачът започва в 19:00 часа