Официално предупреждение за вратаря на домакините Кристиан Томов.

45+12′

Край на драматичната първа част на "Лаута".

45+11′

ЧЕРВЕН КАРТОН ЗА ЕФЕ АЛИ!

След отменения гол за Арда обстановката на терена се изнерви и се стигна до сблъсъци между футболистите на двата отбора. Ефе Али от домакините  задържа за фланелката Борислав Цонев, за което получи жълт картон.  След това той влезе във физически сблъсък с играчи на Арда и реферът му показа втори жълт и съответно червен картон.

45+11′

ТОНИСЛАВ ЙОРДАНОВ СЪЩО Е ИЗГОНЕН ОТ ИГРА!

Играчът на състава от Кърджали реагира на провокацията от Али, първоначално получи жълт картон, но след като сблъсъците продължиха съдията Драганов изгони и него.

45+3′
Снимка 675398

ОТМЕНЕН ГОЛ ЗА АРДА!

Гостите от Кърджали стигнаха до попадение в добавеното време на първата част. Негов автор бе Тонислав Йорданов. Той бе отлично изведен от Борислав Цонев и преодоля Кристиян Томов. След дълго разглеждане на ситуацията със системата ВАР, глевният съдия Драгомир Драганов получи сигнал от колегите си пред мониторите, че Йорданов е бил в положение на засада и попадението не бе признато.

45′

Четири минути добавено време.

45′

Опасен удар на Борислав Цонев извън наказателното поле, но Кристиян Томов реагира добле и успя да избие топката.

41′

ГОЛ ЗА ДОМАКИНИТЕ! ЕФЕ АЛИ ОТКРИ РЕЗУЛТАТА!

По-активната игра на домакините даде резултат малко преди края на първата част. Христо Иванов получи топката в накадателното поле и стреля от движение, Господинов изби, но при добавката Ефе Али с прремерен удар прати топката в мрежата.

Снимка 675399

40′

Оливер Камдем проби отдясно и намери Мартин Петков, чийто удар бе спасен от вратаря Господинов.

36′

СПОРНА СИТУАЦИЯ!

Домакините имаха сериозни претенции, че вратарят на Арда Анатоли Господинов е играл с ръце извън наказателното си поле. На повторенията се видя, че стражът хваща топката извън пределите на пеналтерията , но съдията подмина ситуацията.

34′

Първи жълт картон в срещата. Получи го защитникът на домакините Хорхе Сегура.

29′

Мачът отново е прекъснат временно, за да могат футболистите да отдъхнат за кратко и да пият вода.

22′

Домакините имаха претенции за дузпа след намеса на Емил Виячки спрямо Николас Пенев, но главният съдия Драгомир Драганов прецени, че всичко е в рамките на правилата.

19′

Първата възможност за отбелязване на гол в срещата е в актива на домакините. Ивайло Иванов намери отлично Оливер Камдем в наказателното поле на Арда. Френският футболист на "смърфовете" надбяга Иван Тилев и отправи удар, но Анатоли Господинов успя да спаси.

14′

Горещото време наложи първо прекъсване на мача, с цел футболистите на двата отбора да пият вода и да се освежат.

8′

Сблъсък в средата на терана между Илкер Будинов от състава на Арда и крайния бранител на домакините Ангел Лясков, за щастие няма сериозни последствия за никой от двамата.

1′

Двубоят започна!

Снимка 675395

1′

Преди началото на мача двата отбора се включиха в инициативата в покрепа на Румен и Ева Трайкови.