Отборът на Локомотив (Пловдив) започна с победа новата кампания в Първа лига. "Смърфовете" се наложиха с 1:0 след попадение на Ефе Али в 41-ата минута. Двубоят на стадиона в пловдивския парк "Лаута" бе изпълнен с много напрежение, особено в края на първата част, когато първа попадение на Тонислав Йорданов от състава на гостите бе отменен след дълго разглеждане на ситуацията със системата ВАР. След това пък настана меле на терена, като в крайна сметка Али от домакините и Йорданов от състава на Арда получиха червени картони.

Мачът на стадиона в пловдивския парк "Лаута" започна с ниско темпо. Постепенно тимът на Любослав Пенев успя да упражни натиск срещу гостите от Кърджали.

Натискът на домакините обаче, така и не се материализираше в чисти положения пред вратата на Анатоли Господинов.

Капитанът на Арда успя да спаси отбора си от гол в 19-ата минута, когато Ивайло Иванов изведе Оливер Камдем на стрелкова позиция вляво от вратата на гостите, но ударът на Камдем бе спасен от Господинов.

Три минути по-късно се стигна до съприкосновение между Емил Виячки и Николас Пенев, при което футболистите на "смърфовете" поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от главния съдия Драгомир Драганов.

Арда осъществи добра атака в 28-ата минута, при която Тонислав Йорданов бе изведен зад защитата. Последва пас към Станислав Иванов, който стреля неточно, но и бе отсъдена засада на Йорданов.

В 35-ата минута удар от пряк свободен удар на Борислав Цонев от дъгата на наказателното поле удари стената, а при добавката десетката на Арда отново не успя да предизвика спасяване от Кристиан Томов. Минута по-късно футболистите на Любослав Пенев, който е наказан за този мач, имаха основателни претенции, че вратарят на Арда е играл с ръце извън наказателното поле, но нито Драгомир Драганов, нито отговарящият за ВАР Валентин Железов спряха играта за нарушение.

След 40 минути игра Камдем центрира ниско отдясно, но Господинов спаси удар от упор на Мартин Петков.

При ъгловия удар Локомотив Пловдив хвана защитата на Арда неподготвена. Топката стигна до Мартин Петков, който центрира с левия крак от дясното крило. В наказателното поле Феликс Ебоа Ебоа игра с глава, но прати топката при Христо Иванов, чийто удар бе спасен от Анатолий Господинов. Топката обаче стигна до Ефе Али, който с добавка от границата на вратарското поле вкара гол за домакините - 1:0 за Локомотив (Пловдив)!

Снимка 675399

Източник: startphoto.bg

Секунди преди края на редовното време на първото полувреме Цонев стреля от дъгата на наказателното поле, но вратарят на домакините се намеси чудесно.

Тимът на Александър Тунчев продължи да натиска, като в 4-ата минута от добавеното време Илкер Будинов намери с пета Станислав Иванов, който веднага насочи топката към Борислав Цонев. Той бе пред наказателното поле, откъдето изведе Тонислав Йорданов в наказателното поле, където нападателят запази хладнокръвие и вкара изравнително попадение. Голът дълго време бе преразглеждан от ВАР, като системата прецени, че е имало засада при паса на Цонев към Йорданов!

Снимка 675398

Драмата на терена стана пълна в 11-ата минута от добавеното време на първото полувреме. Ефе Али задържа цинично за фланелката Борислав Цонев, след което Тонислав Йорданов му скочи, за да иска обяснение. Последва меле, което бързо бе потушено от съдията Драгомир Драганов, който показа директни червени картони на Али и Йорданов, което означаваше, че двата отбора завършиха първата част с по 10 души на терена.

Арда започна по-устремено второто полувреме в търсене на изравнителен гол.

В 55-ата минута Николас Пенев реши да стреля от въздуха, но ударът му от почти 20 метра мина над вратата на кърджалийци.

Последваха по-спокойни откъм положения минути в Пловдив, като двата отбора внимаваха да не допуснат грешка в защита, която да е с цената на инкасиран гол.

Четвърт час преди края на мача Жулиан Лами спечели топката в наказателното поле на Арда и подаде към Петков, чийто удар бе блокиран.

В 82-ата минута Димитър Велковски шутира от пряк свободен удар, но прати топката над стената и над вратата на Локомотив (Пловдив).

В края на мача тимът на Александър Тунчев опита масиран натиск, но "черно-белите" не се огънаха и се поздравиха с победа в първия си мач от новия сезон.

В следващия кръг за "смърфовете" предстои градско дерби срещу Ботев на стадион "Христо Ботев" на 28 юли, неделя, от 21:15 часа, докато два дни по-рано Арда приема Крумовград в регионален сблъсък.

Локомотив (Пловдив) - Арда 1:0 (Развой на срещата по минути)

Двубоят е с начален час 19:00