Последният мач между Холандия и България завърши с успех за трикольорите. На 26 май 2012 година, дни преди еврофиналите в Полша и Украйна, националите ни удариха лалетата с 2:1 насред "Амстердам Арена".

Контролата бе представяне на тима на съперника за Евро 2012, пише "Тема спорт".

Воденият от Любослав Пенев състав стигна до победата след обрат през второто полувреме.

Точни за нашите бяха Ивелин Попов в 49-ата минута от дузпа и Илиян Мицански в добавеното време на срещата. Робин ван Перси бе извел домакините напред в края на първото полувреме.

Йордан Лечков даде рецепта на националите как да станат велики

"Ако печелим, ще има публика"

Близо пет години по-късно България отново среща Холандия, този път в официален мач -световна квалификация на "Васил Левски" в София.

Петима от извиканите от сегашния ни селекционер Петър Хубчев взеха участие в двубоя в Амстердам тогава. Това са Николай Бодуров, Станислав Манолев, Ивелин Попов, Георги Миланов и Александър Тонев.

Последният замени Попето в 78-ата минута, а Миланов остана на терена до 85-ата. На пейката бе още един от сегашния състав - Петър Занев, който обаче не взе участие в срещата.