Националният отбор на България до 17 годишна възраст постигна престижно равенство с наборите си от отбора на Испания.

Срещата се игра на стадион „Христо Ботев” в Благоевград и бе втора в разстоянието на няколко дни между двете национални гарнитури. Във вторник момчетата на Александър Димитров отстъпиха с 0:1.

През първата част по-активният отбор бе този на испанците. Младите иберийци веднага взеха инициативата  и в 7-ата минута Легас от три метра стреля с глава,но вратарят Китанов закова топката на голлинията.

Последваха още няколко опасни испански атаки, но младия български страж Китанов след много добри намеси успя да запази вратата си суха. В 33-ата минута българският състав имаше своето най-сериозно положение след като Радослав Цонев пробва изненадващ удар от 28 метра, който минава встрани от вратата.

През втората част двата тима стояха равностойно, като добри положения за гол имаше и пред двете врати. В 46-ата минута младите испанци бяха на крачка от попадението, но отлична изява на резервния страж Любенов попречи това да се случи.

До края на срещата възможности за гостите пропиляха Кастайехо и Ортис. За младите „лъвове”, най-близко до това да зарадва родните фенове в Благоевград бе Десподов.

Момчетата на селекционера на Ал. Димитров трябва да бъдат доволни от представянето си в двете срещи срещу далеч по-класния тим на Испания. В тях те демонстрираха добра игра, която прави оптимисти всички в щаба на националите ни преди началото на европейските квалификации.

БЪЛГАРИЯ (17) – ИСПАНИЯ (17)  0:0
Стадион: „Христо Ботев” (Благоевград)