Министерството на младежта и спорта ще награди родните спортисти от първа група преди мъже и жени с призови класирания от световни и европейски първенства. Церемонията "Младите шампиони на България" ще се проведе на 18 декември (понеделник) от 10:00 часа в тренировъчната зала на "Арена София".

С извършените промени в Наредба №5 на ММС за първи път се въвежда премиране на младите ни спортисти, които ще получават еднократни парични награди за призово класиране на световни и европейски първенства по олимпийски дисциплини и категории. Първоначално бе предвидено промените да влязат в сила през 2024 година, но екипът на министерството взе решение да даде премии на състезателите с призови класирания и през настоящия сезон.