Женският национален отбор на България по футбол започна Европейските квалификации в група C4 с победа с 1:0 като гост на Казахстан. Голът отбеляза Симона Петкова в добавеното време на първата част.

България започна мача добре и създаде няколко добри положения в първата част.

Минута преди края на първото полувреме "лъвиците" пропуснаха дузпа. Лора Петрова беше повалена в наказателното поле от Мария Демидова и съдийката Мелиз Йозчийдем от Турция посочи бялата точка. Ивана Найденова не успя да реализира дузпата.

В 5-ата минута на продължението на първата част Симона Петкова даде аванс в резултата за нашите.

Домакините опитаха да натиснат "лъвиците" в началото на второто полувреме, но до 65-ата минута България обърна нещата в своя полза и си издейства няколко добри шанса чрез Лора Петрова на два пъти, Йоана Станкова и Евдокия Попадинова.

Втората среща на българките е на 9-и април от 18:00 часа на стадион "Александър Шаламанов" срещу Армения.

Арменките паднаха тежко от Румъния с 0:5 на свой терен.