Аматьорският национален отбор на България направи равенство 1:1 срещу Босна и Херцеговина на старта на турнира на Регионите.

Нашият тим, който е съставен от играчи само от Югоизточна България, водени от Ангел Станков, едва стигнаха до едната точка. Гостите успяха да открият резултата в 23-ата минута чрез Адмир Ханич.

Едва 8 минути преди края на срещата резервата Иван Петков, който се възползва от разбъркване пред противниковата врата, успя да изравни.

Вицепрезидентът на БФС Йордан Лечков даде първия пас на турнира на стадиона в Сливен. Срещата на нашите бе изгледана от 3000 зрители.

В другата среща Ейре победи Франция с минималното 1:0 на стадиона в Раднево. Единственото попадение бе дело на Андрю Форсайт в 84-ата минута.

Следващият мач на България е утре срещу Франция от 18,00 часа отново в Сливен.

За България започнаха: Ивайло Маринов, Петър Петров, Боян Стоянов, Костадин Стоянов, Александър Георгиев, Йордан Хърков, Тихомир Найденов, Емануил Борисов, Красимир Стоянов, Тенчо Георгиев и Пламен Стоянов.