Българските спортисти на Олимпийските игри в Париж записаха добри резултати в днешния ден.

Сестри Стоеви преодоляха груповата фаза в турнира по бадминтон и предстои да научат кои ще бъдат техни съпернички в директните елиминации.

Браво! Сестри Стоеви са на четвъртфинал на Олимпиада за първи път!

Победиха американки

Десислава Ангелова се класира за полуфиналите на скиф, след като завърши трета в своята серия и утре ще участва в полуфиналите.

Десислава Ангелова е на полуфинал в олимпийския турнир по гребане

Кристиан Василев не успя да се класира за полуфиналите на скиф при мъжете.

Кристиан Василев не успя да се добере до полуфиналите

Отпадна в четвъртфиналната си серия

Петър Мицин не успя да се класира за полуфиналите на 200 метра бътерфлай в Париж.

Мицин завърши на 19-о място на 200 метра бътерфлай

Ето подробности

В категория до 54 килограма в женския бокс Станимира Петрова надделя над представителката на Китайско Тайпе Хуан Шао Уън в двубой от осминафиналната фаза на надпреварата.

Страхотно! Станимира Петрова победи световната шампионка в Париж!

Бадминтонистката Калояна Налбантова пък се поздрави с първа победа на дебютните си Олимпийски игри, след като надделя над състезаващата се за Франция натурализирана китайка Ци Сюефей (Франция) с 21:18, 21:18 за 48 минути.

Първа победа за Калояна Налбантова на Олимпиада

Европейският шампион на 200 метра бруст Любомир Епитропов се класира за полуфиналите в дисциплината на Олимпийските игри в Париж. Българинът завърши трети в своята серия с 2:10.59 минути и намери място сред най-добрите 16 на втори пореден форум под петте преплетени кръга.

Той даде четвърто време във втората полуфинална серия - 2:09.93 на 200 метра бруст.Това го нареди на девето място в класирането от двата полуфинала. Осми е представителят на Австралия Джошуа Йонг, който влезе сред най-добрите осем с време от 2:09.89.

Любомир Епитропов остана на четири стотни от класиране за финала на 200 метра бруст