Националният отбор на България приключи участието си на Европейското първенство по мини футбол. "Лъвовете" отпаднаха на 1/8-финал след загуба с 1:3 от действащия шампион на Стария континент Азербайджан.

Точен за нашите беше Явор Генчев, който се разписа от пряк свободен удар в 21-вата минута. Рамиз Човадров (7"), Тамкин Калилзаде (31") и Раван Каримов (45") пък вкараха за победителите.

Двата отбора предложиха много здрава битка и затвърдиха челните си позиции в света на мини футбола. България напуска надпреварата с две победи и две загуби.

В третата минута Джафаров се озова на добра стрелкова позиция, но ударът му профуча покрай вратата, пазена от Димитър Каров. Четири по-късно Рамиз Човадров откри резултата, разписвайки се директно от фал.

Малко след това пред Азербайджан се откри възможност да удвои преднината си, но Каров се намеси по страхотен начин с крак. В 15-ата минута родният страж си бутна топката до центъра и отправи силен изстрел, който обаче не беше точен.

Противникът продължаваше да притиска "лъвовете", но защитата на България се справяше добре. С още няколко спасявания се отчете и Димитър Каров.

В 21-вата минута нашите получиха възможност да изпълнят пряк свободен удар в близост до наказателното поле. Зад топката застана Явор Генчев и с мощен шут направи безпомощен противниковия вратар - 1:1.

До края на първото полувреме имаше по една добра възможност пред двете врати, но гол не падна и резултатът се запази непроменен.

Азербайджан стартира по-активно след почивката и в 31-вата минута Тамкин Калилзаде изведе своя тим отново напред в резултата.

В 37-мата минута Любомир Генчев се отличи със страхотни индивидуални действия, но завършващият му удар беше спасен от стража на азерите. Секунди по-късно Генчев стреля с глава от близко разстояние, но встрани от целта.

5 минути преди края на редовното време футболистите на Азербайджан окончателно убиха интригата, след като Каримов отбеляза ново попадение в българската врата и оформи крайното 3:1.