Отборът на Мароко се класира за полуфиналите на турнира по футбол на Олимпийските игри. "Атласките лъвове" разгромиха САЩ с 4:0 на "Парк де Пренс".

През първото полувреме резултатът бе само 1:0 за мароканците, след като Суфиан Рахими отбеляза петия си гол от началото на турнира. Той бе точен от дузпа.

През втората част Мароко използва по-отличен начин положенията си. В 63-ата минута играчът на Виляреал Илиас Акомаш удвои резултата, а само 7 минути по-късно Ашраф Хакими вкара трето попадение за африканците, с което реши мачът.

Крайният резултат бе оформен от Ел Мехди Маухуб, който реализира втори 11-метров наказателен удар за Мароко. Това се случи в първата минута на добавеното време на срещата.

Съперник на Мароко в полуфиналите ще бъде  победителят от двубоя Япония - Испания.