Между 26 септември 1989-а и 3 декември 2020-а вече има нещо общо, пише "Тема: Спорт".

Става дума за белгийския град Антверп, където днес Лудогорец ще гостува на местния тим в мач от груповата фаза на Лига Европа.

Станислав Генчев: Надявам се да се представим по-добре срещу Антверп утре вечер

Силната страна на белгийците е, че играят по един и същ начин и дълго време са заедно

Неизбежно е да не се върнем към първата дата, преди 31 години, когато Левски изживя най-големия си кошмар в евротурнирите, за който се говори и до днес.

Тогава в 1/32-финал - реванш за Купата на УЕФА "сините" водят с 3:1 до 89-ата минута на Антверпен, с голове на Георги Славчев, Георги Донков и Петър Михтарски.

От Лудогорец изразиха недоволство, че трябваше да тренират на помощен терен

В момента Роял Антверп модернизира една от трибуните и поради тази причина около стадиона се извършват строителни работи

След 0:0 в София сините вече мислят за следващия си съперник... В добавеното време на срещата, в рамките на 6 минути (от 91-ата до 97-ата), Антверпен вкарва три безответни гола пред невярващите погледи на играчите в синьо.

Препратката към събитията от 26 септември 1989-а няма как да се подмине преди днешната визита на Лудогорец в този кошмарен за Левски и българския клубен футбол белгийски град.