Антверп спечели първа победа в Шампионската лига в последния мач от груповата фаза. Белгийците победиха Барселона с 3:2 след драматични последни минути.

Старши треньорът на Барса - Шави реши да даде почивка на някои от основните си играчи, като заложи на някои млади играчи играчи. Дебют за мъжкия тим направи 17-годишният защитник Ектор Форт.

Антверп поведе в резултата още във втората минута, когато Инаки Пеня изнесе към Ориол Ромеу, но халфът на Барса допусна елементарна грешка и топката стигна до Артур Вермеерен, който отблизо я вкара във вратата на каталунците.

Барса успя да изравни в 35-ата минута. Младият диамант на "блаугранас" Ламин Ямал изчака перфектния момент да подаде топката между няколко играчи на домакините на Феран Торес, който хладнокръвно я прати в мрежата на Жан Бюте.

В 50-ата минута попадение на Винсент Янсен не бе зачетено заради засада.

Три минути след това Ламин Ямал стреля от границата на наказателното поле, но ударът му се отби в страничния стълб. Секунди по-късно Сержи Роберто първоначално получи директен червен картон, но след като прегледа на ВАР монитора съдията Марко Гуида промени наказанието му само на жълт картон.

Три минути след това Винсент Янсен получи прецизно подаване от Алхасан Юсуф, след като Ориол Ромеу проспа ситуацията, и прати топката в долния десен ъгъл за 2:1 в 56-ата минута.

В 76-ата минута още един от младоците на Барса влезе в игра - Марк Касадо, замени Сержи Роберто.

В първата минута на добавеното време Феран Торес центрира от свободен удар, а 17-годишният Марк Гиу вкара първото си попадение в турнира на богатите, засичайки топката с глава.

Веднага след изравнителното попадение обаче каталунците допуснаха нова грешка в защита, която позволи на друг 17-годишен играч да блесне - Джордж Иленихена наказа грешката на "блаугранас" и донесе успеха на белгийския тим.

Въпреки загубата Барселона спечели първото място в група "H". Каталунците събраха 12 точки, колкото има и вторият Порто, но испанците надделяха над португалския тим и в двата мача помежду им.