Барселона започна ударно сезона в Шампионска лига. Каталунците се наложиха с 5:0 над Антверп в мач от група "Н", където са още Порто и Шахтьор Донецк.

Три от тези голове паднаха до 23-ата минута, по един на Жоао Феликс и Левандовски и един автогол на Батай. През втората част Гави отбеляза, а Феликс доказа с втори гол, че тази среда му отива.

Очаквано Барса наложи свиреп натиск още от самото начало и първият гол не закъсня. В 11-ата минута новото попълнение на каталунците Жоао Феликс затвърди отличната форма, в която се намира след трансфера си на "Камп Ноу".

Шави каза коя е основната цел на Барселона

Вижте какво каза треньорът

Португалският национал пое топката на границата на наказателното поле и сътвори момент на магия с брилянтен удар, който попадна в левия ъгъл за 1:0! Това беше втори гол за него във втория мач за каталунците, в който започва титуляр, след като се разписа и преди няколко дни при 5:0 над Бетис в Ла Лига.

В 19-ата минута испанският колос удвои преднината си. Роберт Левандовски посрещна перфектно центриране от Феликс в наказателното поле и последва точен за 2:0! Това беше гол №100 за полската звезда в Европа и по този показател изостава единствено от легендите Кристиано Роналдо (144) и Лионел Меси (132), които вече не играят на Стария континент.

Натискът на Барса продължи с пълна сила и точно в средата на първото полувреме интригата в сблъсъка окончателно приключи. Рафиня центрира, топката се отби в Жел Батай и влетя в мрежата на вратаря му, което означаваше автогол и 3:0! До края на полувремето Рафиня и Феликс пропуснаха тотално да сломят Антверп, а гостите създадоха първата си опасност в 44-ата минута, но Марк-Андре тер Стеген спаси изстрела на Арбнор Муя.

Барселона продължи с натиска и след почивката и след пропуск на Илкай Гюндоган, се стигна до 54-ата минута. Тогава след разбъркване в наказателното поле, Гави успя да засече и с удар под напречната греда се разписа за 4:0!

В 66-ата минута Феликс вкара втория си гол в мача. Рафиня центрира хубаво и крилото с глава насочи топката неспасяемо до лявата греда за 5:0! После появилият се като резерва талант на Барса Ламин Ямал можеше да ознаменува по страхотен начин дебюта си в Шампионска лига.

16-годишният диамант на каталунците първо стреля в аут от хубава позиция, а после Жан Бюте с чудесна намеса спаси шута му. До края нов гол не падна и Барса спечели мача с 5:0.

Барселона - Антверп 5:0

Голмайстори: 1:0 Феликс (11), 2:0 Левандовски (19), 3:0 Батай (22-авт), 4:0 Гави (54), 5:0 Феликс (66)

Барселона: Тер Стеген, Балде, Кристенсен, Кунде, Кансело (76-С. Роберто), Гави (58-Ф. Лопес), Де Йонг (58-Ромеу), Гюндоган, Рафиня (68-Ф. Торес), Феликс (68-Ямал), Левандовски

Треньор: Шави Ернандес

Антверп: Бюте, Батай (73-Керк), Алдервейрелд, Кулибали, Вайндал, Кейта, Вермеерен, Баликвиша (60-Де Лает), Екеленкамп (60-Юсуф), Муя (83-Валенсия), Янсен (60- Иленихена)

Треньор: Марк ван Бомел

Стадион: "Олимпик Луис Компанис"

Съдия: Мариан Петреску

Жълт картон: Гави (Барселона)