Рома се наложи с 1:0 над своя италиански съперник Милан в първи мач от четвъртфиналите на Лига Европа. Единственото попадение падна в 17-ата минута и бе дело на Джанлука Манчини.

Реваншът на "Олимпико" в Рим е на 18 парил.

През първото полувреме Милан създаде повече положения, но противно на очакванията, гостите поведоха. След центриране от ъглов удар Джанлука Манчини надскочи всички в наказателното поле и с глава вкара във вратата на Милан за 1:0 в 17-ата минута.

Това попадение раздели двата тима в този двубой.

Рома пропусна отлична възможност да поведе с 2:0 в 27-ата минута. Атака от тяхна страна завърши с центриране на Ел Шаарави, но Майк Менян внимаваше и улови топката.

Все пак и Милан имаше възможности да измъкне равенството.

В 75-ата минута влезлият като резерва за Милан Ясин Адли се насочи към топката в наказателното поле и отправи силен удар в горната част от вратата, но вратарят Миле Свилар се отчете със зашеметяващо спасяване с една ръка.

В 87-ата минута Милан пропиля още един шанс. Самуел Чуквуезе навлезе в наказателното поле и подаде топката към Оливие Жиру, но ударът му срещна гредата.