Отборът на Аталанта шокира Ливърпул и победи с 3:0 на "Анфийлд" в първи двубой от четвъртфиналната фаза на Лига Европа. Два гола вкара Джанлука Скамака, а крайният резултат оформи Марио Пашалич в 83-ата минута.

В 3-ата минута Аталанта можеше да открие резултата. Марио Пашалич се озова на перфектна позиция на границата на вратарското поле, но прати изстрела си в главата на Каомин Келехър.

В 26-ата минута мърсисайдци бяха близо до откриване на резултата. Харви Елиът стреля с левия крак, но топката срещна първо напречната греда, а след това и десния страничен стълб на вратата и излезе.

Две минути по-късно Дарвин Нунес проби отлично отдясно и подаде към Къртис Джоунс, който шутира точно.

В 38-ата минута Аталанта излязоха напред в резултата. Запакоста проби по десния фланг и намери Скамака, който стреля точно за 1:0.

В 61-ата минута падна и втория гол. Де Кетеларе получи отдясно и пусна топката към Скамака, който бе сам в наказателното на мърсисайдци. Нападателят завърши без проблем и удвои преднината на гостите.

Десетина минути по-късно Джо Гомес опита да върне едното попадение, но изстрелът му мина встрани от вратата на Аталанта.

В 79-ата минута попадение на Салах бе отменено заради засада на египтянина.

В 83-ата минута Собослай подари топката на Скамака, който намери Едерсон. Бразилецът стреля, а Келъхър се справи с неговия удар, но топката стигна до Пашалич, който я добави в мрежата за 3:0.

Аморим: Стига с този Ливърпул!