Шампионът Лудогорец отпадна за втора поредна година още в 1/16-финалите на турнира на УЕФА Лига на конференциите. Тази вечер "орлите" загубиха с 0:1 в Разград срещу швейцарския Сервет и след 0:0 в Женева в първия мач, приключват участието си.

Разградчани бяха попарени с ранен гол след грешка при изнасянето на топката още в 6-ата минута, от която се възползва Тимоти Коня. Лудогорец положи усилия да обърне развоя на мача, създаде положения, но пропуски в решителния момент не позволиха да върне интригата.

Като цяло момчетата на треньора Георги Дерменджиев изиграха много слаб мач, предвид залога и характера на мача, който имаха пред себе си. Тимът от Женева пък не създаде реално нито едно положение пред вратаря Серджио Падт, с изключение на това, когато падна единственото им попадение след грешка на домакините.

Снимка 654617

Източник: startphoto.bg

Това се случи още в 6-ата минута. Тимоти Коня внимаваше, видя грешния пас на Клод Гонсалвеш назад, открадна топката и сам срещу вратаря Серджио Падт я прокара между краката му.

В 12-ата минута домакините можеха да върнат гола. След пробив на Текпетей топката стигна до защитника Сон, който обаче ритна неточно в аут. Кайо Видал също получи центриране от дясно от Текпетей само три минути след това, но ударът му беше блокиран. Лудогорец продължи да атакува и текпетей можеше да вкара в 20-ата минута, но изстрелът му от 10-12 метра беше блокиран от бранител. Натискът на домакините обаче отслабна в края на частта и единствено слаб удар на Пьотровски беше видян от публиката.

Снимка 654616

Пет минути след началото на второто полувреме Лудогорец можеше да изравни, но Квадво Дуа пропиля страхотен шанс при центриране от ъглов удар. Той скочи високо точно навреме, за да засече, но не успя да насочи добре в мрежата. При добавката и Сонко Сундберг не беше томен. Само след три минути вратарят Фрик спаси удар на Кайо Видал. Гостите отговориха с неточен удар на Енцо Кривели в 63-ата минута.

Снимка 654606

В 70-ата минута Кайо Видал пропусна страхотно положение. Той беше изведен по диагонала с пас от дълбочина сам срещу вратаря. Крилото на разградчани тръгна на скорост, но ударът му беше слаб и в периметъра на вратаря Фрик, който спаси. Последва нов пробив до аутлинията на Бърнард Текпетей и центриране към точката за изпълнение на дузпа. Ганайското крило се справи отлично, но нямаше негов съотборник на точното място в точното време.

Снимка 654615

Съвсем накрая и малко преди да бъде заменен Антунес от гостите дори можеше да направи победата им по-убедителна, но ударът му от дясно по диагонала беше спасен от вратаря Падт.

Лудогорец - Сервет 0:1, развоят минута по минута