Лидерът в Бундеслигата Борусия (Д) допусна едва втората си загуба през сезона. Момчетата на Юрген Клоп отстъпиха с 0:1 като гости на Айнтрахт във Франкфург. Единствения гол в този мач от 17-ия кръг вкара Гекас в 87-ата минута.

С хеттрик на Раул Шалке 04 се закова на десетото място след 3:0 над Кьолн. "Козлите" пък остават на позицията за бараж с 15 точки. Но могат да бъдат изместени оттам от Щутгарт, който в неделя е домакин на Байерн.

Испанската легенда се разписа в 30-ата, 50-ата и 87-ата минута. Веднага след третия му гол Феликс Магат го замени с Гавранович под бурните аплодисменти на феновете.

Без Илиян Мицански в групата Кайзерслаутерн победи с 2:1 Вердер. И двата отбора завършиха срещата с човек по-малко. Първо "лаутерите" останаха с 10 човека в 72-ата за втори жълт картон на Бугера. В 84-ата пък отново за второ предупреждение Вагнер напусна терена.

Иначе гостите от Кайзерслаутерн откриха още в 1-ата минута. Щатният голмайстор на тима Лакич засече с глава центриране на Тиферт за 1:0. Домакините изравниха в 34-ата от дузпа, реализирана от Хънт. В началото на втората част Лакич донесе трите точки на тима си с втория си гол.

Освен това "лаутерите" се поотдалечиха от зоната на изпадащите и с 21 точки са на 12 място. Вердер пък е на 14-а позиция с 19 т.