Двубоите от основната фаза на Шампионска лига тази вечер не предоставиха много голове. В ранните двубои Спарта (Прага) победи с 3:0 Ред Бул Залцбург, докато Болоня и украинския Шахтьор (Донецк) направиха нулево равенство.

В късната сесия головете липсваха през първото полувреме, освен на мача на Селтик. Там шотландците се разправиха с шумното 5:1 срещу словашкия шампион Слован Братислава. Все пак Борусия Дортмунд наниза три попадения във вратата на белгийския Брюж за крайното 3:0 в сърцето на Европа. ПСЖ срази Жирона с 1:0 с късен гол, докато Манчестър Сити и Интер взеха по една точка след нулево равенство на "Етихад".

Вторият ден от основната фаза на Шампионска лига предложи поредната порция от интересни двубой от мачове из Стария континент, които обаче не предоставиха много попадения за зрителите. В ранната сесия Спарта Прага победи с категоричното 3:0 Ред Бул Залцбург, докато Болоня и украинския Шахтьор Донецк не намери път на топката към вратите и направиха нулево равенство.

В късната сесия головете липсваха през първото полувреме, освен на мача на Селтик. Там шотландците се разправиха с шумното 5:1 срещу словашкия шампион Слован Братислава. Все пак Борусия Дортмунд наниза три попадения във вратата на белгийския Брюж за крайното 3:0 в сърцето на Европа. ПСЖ срази Жирона с 1:0 с късен гол, докато Манчестър Сити и Интер поделиха точките с нулево равенство на "Етихад".

МАНЧЕСТЪР С - ИНТЕР 0:0

БРЮЖ - БОРУСИЯ (ДОРТМУНД) 0:3

0:1 Бино-Гитенс 76', 0:2 Бино-Гитенс 86', 0:3 Гираси 90'-дузпа

ПСЖ - ЖИРОНА 1:0

1:0 Гасанига 90'- автогол

СЕЛТИК - СЛОВАН (БРАТИСЛАВА) 5:1

1:0 Скейлс 17', 2:0 Фурухаши 47', 3:0 Енгелс 55'-дузпа, 3:1 Вимер 60', 4:1 Маеда 70', 5:1 Айда 87'

БОЛОНЯ - ШАХТЬОР (ДОНЕЦК) 0:0

СПАРТА (ПРАГА) - ЗАЛЦБУРГ 3:0

1:0 Каринен 2', 2:0 Олатунджи 43', 3:0 Лачи 58'