Изнендата в тазгодишното издание на турнира за Купата на Германия - третодивизионният Саарбрюкен загуби с 0:2 домакинството си на Кайзерслаутерн и отпадна на 1/2-финалите в надпреварата.

Алмами Туре асистира на Марлон Ритер за първия гол в 53-та минута, а четвърт час преди края малийският десен бек сам се разписа за 2:0. Така двукратните носители на трофея от Кайзерслаутерн стигнаха до финала, в който ще срещнат победителя от срещата между Байер (Леверкузен) и Фортуна (Дюселдорф).

По пътя към полуфиналите третодивизионният Заарбрюкен отстрани елитните Байерн Мюнхен, Айнтрахт Франкфурт и Борусия Мьонхенгладбах.

"Момчетата играха фантастичен футбол и имаха нужната доза късмет. Бяхме търпеливи и не позволихме да ни заплашват с контраатаки, защото те победиха Байерн и Гладбах именно по този начин", заяви новият старши треньор на Кайзерслаутерн Фрийдхелм Функел за ARD.

За "лаутерите" това е първо участие в спора за трофея от 21 години насам.

Третодивизионният Саарбрюкен продължава своята приказка в турнира за Купата на Германия