Отборите на Болоня и Шахтьор (Донецк) завършиха наравно 0:0 под проливния дъжд на "Ренато Дал'Ара." За домакините това бе първи мач в Шампионска лига след 60 години пауза. Това е и първото нулево равенство в новия формат на най-елитния клубен турнир на Стария континент.

Именно италианците бяха по-активният и заслужаващ трите точки отбор, въпреки че започнаха срещата кошмарно. Още в 4-ата минута Шахтьор можеше да открие, ако Георгий Судаков бе преодолял Лукаш Скорупски от дузпа. Впоследствие украинският тим отстъпи инициативата, а вратарят Дмитро Ризик се отчете с няколко добри спасявания, най-вече след удари на Джовани Фабиан от "червено-сините".

За Болоня приключението в Шампионска лига ще продължи с гостуване на Ливърпул. Шахтьор пък ще посрещне друг италиански тим - Аталанта, на "Фелтинс Арена" в Гелзенкирхен. Вторият кръг на новата основна фаза в Шампионска лига е в началото на октомври.

Мачът започна повече от интригуващо. Стефан Пош изпусна Егиналдо и го събори в наказателното поле, а моментално бе отсъдена дузпа. Георгий Судаков застана зад топката, но изпълни слабо и Скорупски улови удара от 11-те метра.

Отговорът на "рособлу" дойде десетина минути по-късно, когато Джовани Фабиан центрира към Кастро, но нападателят бе изпреварен в най-ключовия миг.

В края на полувремето Болоня наложи натиск, но не стигна до съществени голови опасности. Орсолини бе най-активен, но две негови центрирания не бяха засечени от никого. Италианският национал опита и изстрел малко след двете центрирания, но топката мина до левия стълб.

В началото на втората част отново болонци бяха по-активни. Удар на Фабиан от воле не намери целта, а малко след това дойде и най-чистото положение - отново пред италианеца. Фабиан остана на чиста позиция, сам срещу вратаря Ризик. С изстрела си от воле Фабиан нацели украинския страж и не успя да отбележи.

В края на срещата влезлият като резерва Томазо Побега отправи опасен удар с глава, но изпрати топката в аут и срещата завърши без победител.