Шампионът Леверкузен започна сезон 2024/2025 в Бундеслигата с инфарктна победа. Гостите стигнаха до успех при гостуването си на Борусия (Мьонхенгладбах) с 3:2, като попадението им дойде в 11-ата минута на продължението след редовните 90 минути.

Джака откри в 12-ата минута за Байер, а Флориан Виртц удвои в 38-ата. По всичко изглеждаше, че гостите ще стигнат до успеха без особени трудности, но това не се случи.

Гол на Клейндиенст бе отменен заради фаул малко преди почивката и това спаси гостите. Елведи обаче намали в 59-ата минута за Борусия, а Клейндиенст все пак вкара изравнителното попадение в 85-ата минута и и бе на косъм да донесе точката на домакините.

В 11-ата минута на продължението обаче гостите получиха дузпа. Виртц пропусна наказателния удар, но при добавката бе точен за крайното 2:3.

Шаби Алонсо: Ние не сме в ролята на фаворит, това за мен е Байерн (Мюнхен)