Шампионът на Франция Пари Сен Жермен надигра драматично Жирона с 1:0 като домакин в мач от първия кръг на основната фаза в Шампионската лига. Единственото попадение в мача, който бе дебютен за каталунския тим в турнира, падна в 90-ата минута. Той бе дело на Нуно Мендеш, но огромна вина за гола носи стражът на Жирона Пауло Гацанига, който позволи не особено силния удар по земя на левия бек да мине през ръцете и краката му и да се оплете в мрежата на пазената от него врата.

Мачът в Париж започна с масиран домакински натиск, като ПСЖ създаде няколко положения пред вратата на Пауло Гацанига.

В 12-ата минута опасен удар на Уорън Заир-Емери след пас на Ашраф Хакими бе блокиран и топката излезе извън очертанията на терена, а минута след това Марко Асенсио прати топката покрай левия страничен стълб на вратата на гостите.

Постепенно Жирона успя да притъпи натиска на домакините и да потърси нападения към вратата на Матвей Сафонов.

Чистите положения пред двете врати обаче, бяха малко и след първите 45 минути голове не паднаха.

Шест минути след началото на втората част стражът на Жирона трябваше да внимава при остро центриране на Ашраф Хакими, а секунди след това защитник на гостите блокира шут от дистанция на Витиня.

При ответната атака Кристиан Стуани стреля с глава, но не достатъчно опасно, за да затрудни Сафонов.

В 54-ата минута ПСЖ направи светкавична контраатака, при която Рандал Коло Муани изведе Усман Дембеле сам срещу вратаря. Французинът леко се забави, което позволи на Ладислав Крейчи да го настигне и с много премерен шпагат да избие топката от краката му и тя да попадне в ръцете на Гацанига.

Три минути след това Дембеле нахлу от лявото крило към центъра на терена, влезе в наказателното поле и стреля, но стражът на каталунците се намеси на ниво.

В 77-ата минута Дембеле претендираше за дузпа за игра с ръка на Крейчи, но Даниел Зиберт не обърна внимание на исканията му.

Натискът на ПСЖ обаче, продължи с пълна сила, а тимът на Мичел трябваше да се защитава.

В 82-ата минута Хакими подаде към Коло Муани, който се завъртя между двама в наказателното поле и стреля по диагонала, но топката се отби в десния страничен стълб!

Настойчивостта на ПСЖ даде резултат в 90-ата минута, когато Нуно Мендеш получитопката на лявото крило и нахлу към наказателното поле. Последва изстрел по земя, при който Гацанига опита да улови топката, но тя мина между ръцете и краката му и влезе в мрежата му - 1:0 за ПСЖ!

В добавеното време на мача нов гол не падна и така тимът на Луис Енрике се поздрави с успеха в дебютния мач за Жирона в Шампионската лига.

След две седмици за ПСЖ предстои гостуване на Арсенал, докато Жирона приема Фейенорд.