Аугсбург записа първата си победа от началото на сезона в Бундеслигата. Тимът се наложи у дома с 3:1 над новака Санкт Паули в мач от 3-ия кръг на германското първенство.

За баварците се разписаха Мариус Волф, Филип Титц и Юсуф Кабадай, а почетното попадение за гостите бе на Карло Букалфа.

В първото полувреме нямаше голове за разлика от втората част. Аугсбург поведе в 47-ата минута след гол на Мариус Волф, който се разписа след добавка. Попадението му бе преразгледано с ВАР, но съдията Феликс Цвайер го зачете.

В 67-ата минута Франк Ониека центрира чудесно в наказателното поле, където намери Филип Титц, който засече топката с крак и остави вратаря на гостите Никола Валиси безпомощен - 2:0.

Карло Букалфа върна единия гол четвърт час преди края на редовното време. Той се разписа с глава след центриране на Елиас Саад.

В добавеното време на мача Аугсбург реши всичко с трети гол, дело на Юсуф Кабадай.