Полуфиналистът в Шампионската лига Борусия (Дортмунд) загуби тежко с 1:4 от РБ Лайпциг в двубой от 31-вия кръг на Бундеслигата.

Почти сигурно е, че този резултат класира Лайпциг за шесто поредно участие в ШЛ.

Борусия успя да се разпише още в 20-ата минута след гол на Джейдън Санчо за 0:1.

След това обаче домакините от Лайпциг направо разказаха играта на опонента си. Те успяха да обърнат нещата в своя полза още до почивката след голове на Лоис Опенда, който вкара в 23-ата минута и на Бенямин Шешко, който се разписа във втората минута на добавеното време на първата част.

Нов гол във вратата на Грегор Кобел бе вкаран буквално секунди след подновяването на играта. Мохамед Симакан покачи на 3:1.

А в 80-ата минута Кристоф Баумгартнер реализира за 4:1, с което оформи и крайния резултат.

Борусия (Дортмунд) -  Байер (Леверкузен) 1:1 в мач от Бундеслигата

Гол в края измъкна шампиона Байер (Леверкузен) при гостуването на Борусия (Дортмунд)