Отборът на Спарта (Прага) постигна убедителна победа над РБ Залцбург с 3:0 мач от основната фаза на Шампионската лига. За чешкия първенец това бе първи мач в основната фаза на турнира от 19 години насам. Попаденията за домакините бяха дело на Каан Кайринен, Виктор Олатунджи и Казим Лачи.

Мачът в Прага започна страхотно за домакините, които поведоха в резултата още във втората минута, когато Лукаш Хараслин стреля, вратарят на "биковете" спаси, но топката стигна до Каан Кайринен и той я прати в мрежата му.

Четвърт час по-късно гостите успяха да изравнят, но голът на Муса Кунфоло Йео не бе зачетен заради засада.

Три минути преди края на редовното време на първата част феновете на Спарта отново ликуваха!

Виктор Олатунджи получи топката от Филип Панак и с удар от движение реализира второ попадение за чешкия шампион.

Олатунджи бе в основата и на третото попадение за Спарта Прага, което падна в 58-ата минута.Тогава Той намери  подаде към Казим Лачи, който излезе очи в очи с вратаря Янис Бласвик и с хладнокръвно изпълнение оформи крайния резултат в срещата.