90+3′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "РайнЕнергищадион" гр. Кьолн Зрители: 42 989
90+3′

КРАЙ НА МАЧА!

Испания - Грузия 4:1 в мач от 1/8-финалите на Евро 2024

Испания си поигра с огъня, но все пак разби смелите грузинци и си осигури сблъсък с домакина Германия

В следващата фаза Испания ще играе срещу Германия

83′

ГОООООООЛ! 4:1! ДАНИ ОЛМО! Седем минути преди последния съдийски сигнал Дани Олмо опъна мрежата на Грузия за четвърти път. Той получи топката около дъгата пред наказателното поле и с перфектен удар с левачката направи резултата 4:1.

75′

ГОООООЛ! 3:1! ВЕЛИКОЛЕПНО ПОПАДЕНИЕ НА НИКО УИЛЯМС! Четвърт час преди края Испания стигна до трети гол. Фабиан Руис даде невероятен пас към Нико Уилямс от дъгата пред собственото си поле, а младият испанец пое топката отлично в центъра на терена, напредна с нея, финтира играч на Грузия и прониза Мамардашвили за 3:1.

Снимка 672362

Източник: startphoto.bg

71′

Давиташвили беше предупреден официално за нарушение срещу Дани Олмо.

63′

В 63-та минута Грузия допусна грешка в защитата си, а Ламин Ямал получи възможност да обстрелва вратата на Мамардашвили, но топката премина на сантиметри от лявата греда.

51′

Гол! 2:1! Руис! Секунди след пропуска на Кварадона, Испания успя да излезе напред в резултата. Ламин Ямал центрира великолепно от десния фланг, а Фабиан Руис с глава остави Мамардашвили безпомощен.

Снимка 672358

49′

КВАРАЦХЕЛИЯ! В 49-ата минута грузинците пропуснаха отличен шанс да излязат напред в резултата. Педри загуби топката пред наказателното поле на Грузия, а момчетата на Вили Саньол отново светкавично изнезоха топката до центъра на терена, а там Кварацхелия нанесе опасен прехвърлящ удар, но кълбото мина покрай гредата.

45′

ИГРАТА Е ПОДНОВЕНА!

45+2′

ПОЧИВКА!

44′

Алваро Мората получи първия жълт картон в мача.

39′

ГОЛ ЗА ИСПАНИЯ! 1:1! РОДРИ! Пет минути преди почивката Испания успя да изравни резултата. Първо Нико Уилямс стреля опасно, а Мамардашвили спаси. Атаката обаче продължи и секунди по-късно топката попадна в Родри, който нанесе техничен удар от границата на наказателното поле и опъна мрежата на Грузия. При гола останаха съмнения за засада на Алваро Мората, който беше в нередовна позиция и се намираше на пътя на топката, но реферите прецениха, че капитанът на Испания не е оказал влияние на положението.

Снимка 672353

35′

Испанците продължиха да бъдат по-активният отбор на терена, но това не водеше до нищо повече, освен до няколко точни удара от дистанция, които Мамардашвили отново отрази.

Снимка 672349

18′

ГООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООООЛ! 0:1! Автогол на Льо Норман! Грузия издебна своя шанс в 18-ата минута и наказа испанците след светкавична контраатака, която беше подхваната от Микаутадзе, който подаде към Какабадзе на дясното крило, а грузинецът центрира остро в наказателното поле, където Льо Норман прати топката с гърди в собствената си врата.

Снимка 672351

11′

КАРВАХАЛ! В 11-та минута Дани Карвахал насочи топката опасно с глава след корнер, но Мамардашвили отново беше безапелационен на голлинията си.

10′

Доста топло е тази вечер в Кьолн, но испанските фенове са намерили начин да се разхлаждат.

Снимка 672340

5′

Испанците очаквано обградиха грузинската врата още в първите минути, а в 5-ата се стигна и до първия точен удар към тяхната врата. Дани Карвахал центрира остро по земя отдясно, а Педри насочи топката към вратата, но Мамардашвили внимаваше и спаси.

1′

НАЧАЛО НА МАЧА!

Снимка 672334

Източник: Gettyimages

23. Унай Симон 25. Гиорги Мамардашвили
2. Дани Карвахал 2. Отар Какабадзе
3. Робин льо Норман 4. Гурам Кашия (капитан)
26. Айосе Перес

Испания и Грузия излизат един срещу друг в осминафинален двубой от Евро 2024 в Кьолн от 22:00 часа българско време.

Двата тима бяха в една квалификационна група за Евро 2024. Испания победи и двата случая грузинците, като първия път с разгромен резултат - 7:1. Вторият мач завърши с 3:1.

"Ла Фурия" има четири поредни успеха срещу тима на Грузия. За последно грузинският тим спечели с 1:0 в приятелски мач през 2016 г.

Испанците демонстрират изключителна класа на Евро 2024 - те са единственият отбор, който е само с победи от началото на турнира. Още по-изненадващото е, че те все още са без допуснат гол. Испанският тим се наложи над Хърватия, Италия и Албания.

Под въпрос за срещата са Начо Фернандес, Хесус Навас и Айосе Перес, които са с травми.

Грузия пък е най-голямата сензация на турнира, след като още при дебюта си на голям футболен форум взе гръмка победа над Португалия с 2:0 и успя излезе от нелеката си група, където бяха още Турция и Чехия.

Селекционерът Вили Саньол ще разчита отново на голямата си звезда Хвича Кварацхелия, голмайстора на Евро 2024 досега Жорж Микаутадзе и брилянтният дотук вратар Гиорги Мамардашвили.

Наказан за мача с Испания е халфът Анзор Меквабишвили.

Победителят от този мач ще играе на четвъртфиналите срещу домакина Германия, който спечели снощи срещата си с Дания с 2:0.

Луис де ла Фуенте: Да избягваме фаворизирането и просто да победим Грузия