90+4′
Турнир: Европейски първенства Стадион: "Ред Бул Арена", гр. Лайпциг (Германия) Зрители: 42500
90+4′

Край на мача!

90′

Четири минути добавено време.

85′

Баумгартнер надскочи защитник на противника и да отправи удар с глава, но топката мина малко над вратата.

78′

Мухамед Актюркоглу замени  Кенан Йълдъз.

78′

Арда Гюлер е сменен от Окай Йокушлу.

66′

ГОООООООООООООООООЛ ЗА АВСТРИЯ! МИХЕЛ ГРЕГОРИЧ!

Централноевропейците са върнаха в мача, след като Забицер центрира от корнер на първа греда, където Стефан Пош към Михел Грегорич, който се разписа отблизо.

Снимка 672769

65′

Ралф Рангник извърши още една двойна смяна, като играта напуснаха Филип Линхарт и Конрад Лаймер, а вместо тях срещата ще доиграят Максимилиан Вьобер и Флориан Грилич

65′
59′

ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! МЕРИХ ДЕМИРАЛ УДВОЯВА ПРЕДНИНАТА НА СЪСТАВА ВОДЕН ОТ ВИНЧЕНЦО МОНТЕЛА!

Югоизточните ни съседи нанесоха нов тежък удар по своя съперник. Арда Гюлер центрира от корнер на първа греда, където Мерих Демирал отбор надскочи Кевин Данзо и с глава, изпращайки топката неспясяемо във вратата пазена от Патрик Пенц.

Снимка 672770

58′

Първа смяна и в състава на Турция. Салих Йозджан влезе на мястото на Исмаил Юксек.

51′

Марко Арнаутович се измъкна сам срещу Мерт Гюнок, но вратарят на Турция излезе напред и успя да спаси удара на нападателя.

47′

Кристоф Баумгартнер успя да настигне топката в близост до аутлинията и намери Михаел Грегорич, който отправи удар без забавяне, но покрай вратата.

45′

Начало на второто полувреме!

45′

Двойна смяна в състава на Австрия на полувремето. Романо Шмид и Филип Мвене отстъпиха местата си на терена на Михаел Грегорич и Александър Прас.

45′
45+1′

Първата част на мача завърши.

45′

Една минута добавено време.

42′

Исмаил Юксек получи официално предупреждение.

Снимка 672764

38′

Романо Шмид задържа противников състезател и получи жълт картон.

25′

Южните ни съседи бяха близо до втори гол. Авторът на единственото до момента попадение в срещата, Мерих Демирал стреля с глава след центриране от корнер, но ударът мму не намери целта.

11′

Първи жълт картон в мача. Получи го Оркун Кьокчу.

8′

Още една пропусната възможност на селекцията водена от Ралф Рангник.

След центриране от корнер Филип Линхарт скочи най-високо и нанесе удар с глава след центриране от корнер, но топката премина над вратата.

Снимка 672765

5′

Какъв пропуск!

Топката се търкули по голлинията и при получилото се разбъркване Баумгартнер не успя да направи добавка.

3′

Австрийците реагираха като ужилени и само минути след като се озоваха в ролята на догонващи бяха близо до изравнителен гол. Кристоф Баумгартнер отправи удар по диагонала от дистанция, но топката мина на сантиметри от вратата на Турция.

2′

ГОЛ ЗА ТУРЦИЯ! МЕРИХ ДЕМИРАЛ!

Двубоят започна по мечтан начин за селекцията водена от Винченцо Монтела. След по-малко от 60 секунди игра, Арда Гюлер центрира от корнер, Кристоф Баумгартнер изчисти топката право в тялото на Стефан Пош, а Патрик Пенц с последни сили изби пред голлинията. Кълбото, обаче, попадна в тялото на Мерих Демирал, който не се поколеба и с мощен удар изпрати топката в мрежата.

Снимка 672761

1′

26. Марко Грюл 26. Берту Йълдъръм

Отборите на Австрия и Турция се изправят един срещу друг в последен осминафинален двубой от програмата на Евро 2024.

Австрия е един от най-симпатичните отбори за неутралния зрител на турнира, тъй като показва добър футбол и впечатлява с играта си. Тимът на Ралф Рангник допусна поражение единствено от Франция в груповата фаза, но след това успя да надвие Полша и Нидерландия, за да си осигури класирането напред.

Австрия няма изявен голмайстор, но Кристоф Баумгартнер събира голяма част от погледите, като има гол и асистенция от началото на турнира.

Страшна драма! Португалия изстрада победата си и се класира за четвъртфиналите на Евро 2024 след дузпи

Вижте повече

Турция също премина през драматични мачове, за да е във тази фаза на надпреварата. Съседната ни държава успя в истинско шоу да победи Чехия с 2:1, като класирането на 1/8-финалите определено е успех. Турция допусна тежко поражение от Португалия, но в другите мачове показа добър футбол, а перлата на тима Арда Гюлер определено вече е сред любимците на феновете.

Голям проблем за тях обаче може да се окажат наказанията, които ще трябва да изтърпят Самет Акайдън и Хакан Чалханоглу заради натрупани жълти картони. Бардакчъ се завръща след подобна санкция и би трябвало да заеме мястото си в сърцето на защитата до Мерих Демирал. Кандидатите да заменят незаменимия Чалханоглу са цели трима - Окай Юкшулу, Каан Айхан и Оркун Кюкчу.

Проблемите за Австрия са донякъде познати, тъй като Гернот Траунер все още не може да се възстанови от контузията, която го застигна в мача с Полша. Халфът Патрик Вимер, който започна като титуляр срещу Нидерландия, е с натрупани жълти картони.

Румъния - Нидерландия 0:3 (Развой на срещата по минути)