Важна победа с 3:1 постигна отборът на Спортин Лисабон при домакинския си мач срещу Марбор от група G на Шампионската лига. С нея той запази добри шансове за второто място. Спортинг има 7 точки и се нуждае само от точка при гостуването си на Челси в последния кръг, за да продължи напред.

В двубоя в Лисабон тази вечер, още 10-та минута, една контраатака на Спортинг по левия фланг завърши с центриране на Джеферсон, и Карлос Мане бе с една идея по-бърз от защитата на Марибор, за да засече топката за 1:0.

Нани направи за смях защитата на Марибор в 35-та минута, когато размина няколко бранители, но първият му шут се отби в тялото на защитник, след това двама паднаха пред него, и той отново стреля, вече точно, за 2:0.

В 42-рата минута Марибор върна едно попадение след като при удар на Меяк Джеферсон си заби неспасяемо топката във вратата от няколко метра.

Второто полувреме започна с огромно забавяне, след като осветлението на стадион „Жозе Алваладе“ загасна и доста време бе необходимо, за да се отстрани проблемът. Все пак, мачът се поднови, а в 65-та минута Ислам Слимани фиксира крайния резултат в срещата.

Така приключи и всичко за Марибор, макар че словенците все още имат своите шансове за място в Лига Европа, при победа в директния сблъсък с Шалке. Шансовете на Шалке са свързани с това да спечели мача си с Марибор, а Спортинг да загуби в Лондон.