Отборът на Аталанта си осигури първото място в група D на турнира Лига Европа кръг преди края.

Бергамаските направиха 1:1 у дома срещу Спортинг и събраха 11 точки, докато днешният им съперник остана с 8. Аталанта вече беше сигурен участник в следващата фаза, но се нуждаеше от точка, за да си гарантира и първата позиция и я постигна.

Италианският тим имаше множество кадрови проблеми, но се справи с предизвикателството. Още в осмата минута Джанлука Скамака успя да прати топката в мрежата, но голът му не беше зачетен поради засада. Все пак 15 минути по-късно 24-годишният нападател успя да открие резултата, който се запази до почивката.

След паузата гостите изравниха в 56-ата минута благодарение на англичанина Маркъс Еуардс. До края нямаше повече попадения, но се получи конфузна ситуация при една от смените на Аталанта.

Оказа се, че на четвъртия рефер е подадено грешно име от помощник треньора на Аталанта и избухна емоционален спор между него и треньора Джан Пиеро Гасперини.