Турнир: Шампионска лига Стадион: Зрители: 29,412

Второто полувреме беше изцяло за домакините, които обаче проспаха първата част.

Тотнъм дойде за хикс и си го спечели.

90+2′

Бранд стреля след грешка на защита. Льорис лесно лови.

90+1′

Центриране към Кислинг. Защитата чисти. Ново изчистване с глава. И накрая лош пас в аут.

90′

Сон излиза. Онума влиза тактически. Три минути добавено време.

89′

Тотнъм опитаха да задържат топката на корнера.

88′

Брандт отляво опита да немери Кислинг пред вратата. Уанияма изчисти.

86′

Брандт направи бърза контраатака. Кислинг нямаше сили да продължи.

85′

Чичарито напуска. Брандт влиза.

84′

Кампл центрира пред вратата. Кислинг влезе засече ... и топката излезе в аут. Голям пропуск.

82′

Ериксен стигна до топката до десния тъч. Центрирането му беше остро, но право в ръцете на Лено.

81′

Меле пред вратата на Леверкузен след корнер. Нямаше кой да ритне топката във вратата.

80′

Преса на Леверкузен. Уанияма беше съборен при изнасяне на топката.

79′

Авантаж след фаул срещу Чичерито. След това стана разбъркване пред Льорис. Чакър даде фаул за Тотнъм.

78′

Трипиер подаде успоредно на врата към Али, който не можа да нанесе удар.

77′

Добро разиграване за гостите. Сисоко спечели само тъч.

76′

Играчите на Тотнъм се стремят да убиват темпото.

74′

Бендер напуска. Йедвай влиза.

72′

Топрак стреля в аут след лошо излизане на Льорис при корнер.

71′

Сисоко сменя Ламела.

70′

Арангис стреля в стената.

69′

Кислинг е спрян пред полето на Тотнъм отдясно. "Аспирините" имат пълно превъзходство през второто полувреме.

68′

Удар с глава след корнер в ръцете на Льорис.

67′

Подаване на Кампл към Кислинг отляво. Льорис отново избива в корнер.

66′

Бърза контра на Тотнъм, но Ериксен не избра правилното продължение.

64′

Янсен излиза. Муса Дембеле заема неговото място.

63′

Чакър не отсъди дузпа при игра с ръка на играч на Тотнъм съгласно тълкуването за неумишленост.

62′

Мехмеди шутира силно по земя. Льорис трябва да е разтегне за да избие в корнер.

61′

Доста по-агресивни са футболистите на Леверкузен през второто полувреме.

58′

Дани Роуз изби от голлинията слаб удар на Арангис. След това Чичерито стреля от упор но Роуз изби в корнер с глава,

57′

Кампл стреля остро по земя от фаул. Льорис се хвърли надясно и изби в корнер.

55′

Арангис центира от фаул отдясно и Кислинг стреля с глава високо.

53′

Чичарито пробва удар без подготовка. Топката бе омекотена от защитник и бавно стигна до Льорис.

52′

Янсен стигна до топката в полето на домакините. Тах успя да го неутрализира.

48′

Дали топката не влезе във вратата на Тотнъм? Бендер влезе отдясно и подаде успоредно на вратата. Чичарито засече и топката влезе и ли не. Льорис извади кълбото и продължи играта. Технологията на голлинията показа, че малка част не е минала зад чертата.

47′

Топката влезе във вратата на Тотнъм. Чичерито фаулира преди това излизащия Льорис.

46′

Баумгатлингер сменя Чалханоглу.

45′
45+1′

Равностоен мач. Тотнъм владее  56% топката и създаде две положения. Домакините пазят 0-0 и ще чакат да получат шанс.

Снимка 258409

44′

Чичерито стреля отляво без подготовка плътно до гредата.

42′

Янсен си взе топката на аутлинията. Защитник успя да избие топката пред връхлитащия Ериксен.

41′

Чакър спря атака на Тотнъм след като топката се удари в крака му.

След това Леверкузен направи първата си добра атака свършила с удар в аут.

40′

Бендер задържа Дани Роуз. Арангис го довърши.

38′

Греда и спасяване на Лено. Преди това удар на Деле беше блокиран. Триктратен пропуск на футболистите на Тотнъм.

35′

Топката се удари в Джалханоглу като от дърво. Мехмеди искаше да го изведе сам отляво.

34′

Играта продължава да е прекалено предпазлива.

32′

Ново центриране за домакините от фаул. И докато играите се ориентират топката излезе в аут.

30′

Тотнъм играе с повече самучувствие граничещо с пренебрежение.

29′

Топрак стреля с глава в аут след центриране от фаул.

27′

Трипиер центрира отдясно. Деле Али връхлетя и неопбезпокояван с глава стреля в аут блиско до гредата. Трипиер беше в засада!

25′

Ламела направи лошо влизане и получава жълт картон.

24′

Тотнъм навлиза в ритъм. Играта е вече в половината на домакините.

21′

Трипиер подава прострелно Лено лови. Джалханоглу получи картон за фаул при атаката.

18′

Льорис беше пресиран, но успя да се измъкне. Тотнъм направи бърза атака. Сон бе изпреварен от Лено.

17′

Джунейт Чакър все още не бърза с картоните. Дани Роуз влезе лошо срещу Чичарито.

14′

Добро центриране на Бендер. Защитата се справя.

12′

Топката стои ненужно дълго във въздуха.

10′

Тотнъм вкара гол след лошо изчистване на Лено. Сон беше в засада. Резултатът остава 0-0.

9′

Спокойно темпо. Гостите разиграват отзад и губят топката след центъра. Домакините се опитват да изострят играта.

7′

Льорис подаде рисковано топката, но след това улови центрирането.

6′

Уаниама направи груб шпагат. Засега картони няма.

5′

Центриране към Бендер. Защитата се справя и дори печели аут.

2′

Домакините упражняват дълбока преса.

1′

Кевин Волнад Камерън Картър-Викърс

Тотнъм няма да може да използва ключовия си защитник Тоби Айдервейрелд в днешното гостуване на Бейер Леверкузен.

Единственият друг важен играч на "шпорите", който не може да бъде използван е Хари Кийн. Хеунг-Мин Сон се очаква да се завърне срещу предишния си отбор.

Ларс Бендер пропусна срещата от Бундеслигата с Вердер в събота заради грип, но вече тренира и може би ще играе срещу англичаните.

На свой терен "аспирините" нямат загуба в последните пет мача. Те имат две победи и три равенства. В последната среща германският тим пропиля два гола аванс срещу ЦСКА (Москва).

Тотнъм не е вкарвал повече от един гол в последните си 6 мача от шампионската лига. Лондончани имат отправени 37 удара в 2 срещи този сезон. За тяхно съжаление тази канонада е донесла само 2 гола. Като гост "шпорите" имат в Шампионската лига: 2 победи, 2 равенства и 2 загуби.

Хавиер Ернандес - Чичарито, който тази година е голмайстор на Байер Леверкузен, е вкарал 7 гола в последните си 9 мача от лигата.

Статистиката и логиката насочват този мач към равенство.