Отборът на Байер (Леверкузен) надви с 2:0 у дома Волфсбург в двубой от 25-ия кръг на Бундеслигата и направи аванса си на върха в Бундеслигата на 10 точки.

"Аспирините" събраха 67, докато вторият Байерн (Мюнхен) има 57. Трети върви Щутгарт с 53. Волфсбург е едва 13-и с 25.

Домакините се представиха убедително и заслужено се поздравиха с успеха и трите точки на "БайАрена", като отбелязаха по един гол във всяко от двете полувремена. Отборът от Леверкузен вкара по един гол в двете полувремена.

В 37-та минута Алехандро Грималдо намери Нейсън Тела в наказателното поле и той се разписа с глава за 1:0, а четири минути преди края на редовното време Флориан Виртц оформи крайния резултат.

Той получи подаване от Есекил Паласионс и вкара до лявата греда за крайното 2:0 в полза на лидерите в Бундеслигата.