Отборът на Карабах водеше през цялото време, но Байер (Леверкузен) показа класа в края и двата отбора завършиха 2:2 в първия мач помежду им в осминафиналите на Лига Европа. За азерите се разписаха Ясин Бензиа в 26-ата минута и Жуниньо във втората минута на добавеното време на първото полувреме. За "аспирините" пък се разписа Флориан Вирц, който бе точен в 70-ата минута, а във втората минута на добавеното време на втората част дойде и изравнителния гол, дело на Патрик Шик.

По този начин Байер Леверкузен не допусна огромна изненада и продължи невероятната си серия. Немският клуб се намира в серия от 39 поредни мача без поражение, като последното такова "аспирините" записаха на 27-и май 2023 година в предходния сезон на Бундеслигата.

Двубоят започна с натиск от страна на Карабах, който стигна до първата по-опасна възможност в двубоя. В 24-ата минута Жуниньо напредна с топката, но Матей Ковар успя да отрази.

Само 2 минути по-късно обаче Жуниньо комбинира с Ясин Бензиа, който получи топката в наказателното поле и с мощен удар реализира първото попадение в срещата.

Карабах изглеждаше много близо до победата след втори гол на Жуниньо. Леандро Андраде изведе Жуниньо очи в очи с Матей Ковар, а футболистът на азербайджанския тим преодобя стража на Леверкузен, за да реализира.

В 70-ата минута "аспирините" успяха да върнат едно попадение, когато Флориан Вирц се оказа най-съобразителен в наказателното поле на Карабах, за да реализира.

Байер Леверкузен се измъкна в последния момент - Патрик Шик с глава засече центриране на Роберт Андрих във вратата на Андрей Лунев във втората минута на добавеното време на срещата и така мачът завърши с 2:2.

Реваншът между двата тима на "Бай Арена" е на 14 март от 22:00 часа.