Отборите на Милан и Арсенал завършиха при 2:0 за гостите от Лондон в тазвечершното дерби в Шампионската лига. "Артилеристите" нанесоха своя удар в последните 5 минути, когато Фабрегас и Адебайор разбиха мечтите на "росонерите" за титла в Лигата и през тази година.

В другите три срещи тази вечер на "Олд Трафорд" Манчестър Юнайтед победи Лион с 1:0. Златното попадение бе дело на Кристиано Роналдо в края на първата част и с общ резултат 2:1 "червените дяволи" продължават на 1/4-финалите.

Севиля и Фенербахче направиха максималното, за да вдигнат адреналина на феновете по трибуните и повториха онова 3:2 за домакините отпреди две седмици в Турция. Така при 5:5 двата тима трябваше да играят продължения. Там гол не падна и двата тима трябваше да решат победителя след изпълнение на дузпи. Мареска и Даниел Алвеш се оказаха големите грешници в испанския тим и провалиха тима си с пропуски в последните удари.

В последната среща Барселона победи Селтик с минималното 1:0 с гол на Шави още в третата минута и вече очаква противника си на четвъртфиналите. Към края на полувремето звездата на Барса Лионел Меси се контузи и бе заменен от Тиери Анри. Според предварителната информация аржентинецът ще отсъства около месец от терените.